MPK Łódź. Torowisko na Aleksandrowskiej zostanie zmodernizowane

We wtorek, 26 września podpisano umowę na dokumentację niezbędną do modernizacji torowiska na Aleksandrowskiej oraz przebudowy węzła przy dworcu Łódź Żabieniec.

torowisko
Torowisko na Aleksandrowskiej zostanie zmodernizowane, fot. lodz.pl
6 фотоs
torowisko
torowisko
torowisko
torowisko
torowisko
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (6)

To kolejny transportowy projekt, który miasto zaplanowało na najbliższe lata. Firma DS Consulting wykona dokumentację dla przebudowy ul. Aleksandrowskiej od dworca Łódź Żabieniec do ul. Szczecińskiej.

MPK Łódź zintegrowane z PKP

Modernizacja trasy tramwajowej na Teofilowie zapewni również większą integrację z koleją. Projekt zakłada przebudowę krańcówki tramwajowej przy dworcu, aby stworzyć przystanek dla wysiadających, który ułatwi obsługę pasażerów i skróci dojście z tramwaju na pociąg. Rozważane jest również zejście z wiaduktu wprost na perony kolejowe. Zmiany przy dworcu nastąpią również od strony osiedla. Przebudowana zostanie ul. Łanowa i Lipiec Reymontowskich. Te dwie ulice zostaną połączone przy dworcu, co pozwoli na skierowanie nimi linii autobusowej, które zapewni szybki dojazd z Teofilowa na Żabieniec.

Projekt konsultowany z łodzianami

Projekt modernizacji trasy tramwajowej zakłada również nowe torowisko i przebudowę przystanków, aby stały się podwójne na całej długości od Bielicowej do Szczecińskiej, gdzie również przebudowana zostanie krańcówka tramwajowa. W lutym odbyły się konsultacje z mieszkańcami, których uwagi zostały przeanalizowane pod kątem tworzenia dokumentacji. Zaproponowane rozwiązania zostaną ponownie skonsultowane z mieszkańcami. Projekt realizowany będzie w latach 2024-2027.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ