Nowoczesny hostel powstaje w dawnym zakładzie kąpielowym przy Zachodniej [ZDJĘCIA]

Przy ul. Zachodniej 56 w Łodzi na początku XX wieku znajdował się zakład kąpielowy „Centralne Kąpiele" Hersza Offenbacha. Po II wojnie światowej była tu łaźnia miejska, a jeszcze w tym roku powstanie nowoczesny hostel. 80% prac już za wykonawcą.

fot. ŁÓDŹ.PL
Prace przy budowie hostelu są już skończone w 80%
20 фотоs
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (20)

- Kompleks budynków przy ulicy Zachodniej 56 wraz z najbliższym otoczeniem przechodzi gruntowny remont. Obecnie trwają prace wykończeniowe oraz konserwatorskie na klatce schodowej. Prowadzone są również roboty wykończeniowe przy elewacji od strony Pasażu Róży. Rozważana jest rozbudowa istniejącej sali widowiskowej o dodatkowe miejsca na widowni - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W ramach inwestycji budynki wraz z podwórkiem zostaną całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania. Gruntownemu remontowi poddano instalację elektryczną, wodną oraz gazową. Podwórze zostanie pokryte dwoma rodzajami kostki kamiennej. Pojawi się nowa zieleń wraz z trawnikiem i krzewami. Nie zabraknie także ławek i stojaka na rowery.

- Na placu budowy pracuje 50-osobowy zespół, ponad 80 procent robót już za nami. Prowadzimy intensywne prace wykończeniowe we wnętrzach oraz przy odnowie detali na elewacji. Przygotowujemy się do robót przy  zagospodarowaniu podwórka - dodaje Arkadiusz Rodzeń, kierownik budowy.

Co znajdzie się w budynku przy Zachodniej 56?

Przy ul. Zachodniej 56 nadal swoją siedzibę będzie miał Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, który wzbogaci się o dodatkowe przestrzenie: galerię, salę do działań animacyjnych i nowoczesną salę widowiskową.

W ramach inwestycji powstanie również mieszkanie chronione przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek zyska także nową funkcjonalność, a miasto miejsce przeznaczone dla turystów czyli nowoczesny hostel z 12 pokojami. Przed budynkiem zaplanowano dodatkowe miejsca parkingowe.

Wartość inwestycji to 12,5 mln złotych. Budynek zostanie oddany do użytku w 2022 r..

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ