Nowy aquapark na Widzewie! Gdzie dokładnie i z jakimi atrakcjami? [WIZUALIZACJA]

Dwie zjeżdżalnie, wodny plac zabaw oraz pięciotorowy basen pływacki – to tylko niektóre z atrakcji jakie znajdą się w Aquaparku Widzew. Realizacja nowej inwestycji rozpocznie się na początku roku 2025, a odpowiadać za nią będą Aquapark Fala oraz firma budowlana Mirbud.

wizualizacja aquaparku
Nowy aquapark na Widzewie (wizualizacja)

Aquapark Widzew powstanie przy ulicy Hetmańskiej. Projekt przewiduje powstanie trzech basenów: do nauki pływania, brodzika dla dzieci w wieku do 5 lat oraz tradycyjnego basenu do rekreacji. Architekci zaprojektowali także 2 zjeżdżalnie o długości 60 metrów. Będą one wyposażone w nagłośnienie, efekty świetlne oraz panele dotykowe, które wzbogacą doznania podczas zabawy, a na końcu zjazdu będzie można dostać pamiątkowe zdjęcie. Wzorem innych obiektów, na widzewskim basenie zostanie także zbudowana strefa saun. Znajdą się w niej dwie sauny fińskie, sauna parowa oraz sauna na podczerwień. Miłośnicy saun będą mogli również skorzystać z jacuzzi, basenów wody zimnej i gorącej oraz tepidarium. W sumie strefa saun i basenów pomieścić ponad 300 osób.

Aquapark Fala będzie nadzorować budowę

Za zarządzanie obiektem oraz nadzór nad budową odpowiadać będzie Aquapark Fala.

– Pracując z projektantami zwróciliśmy uwagę na możliwości rozbudowy obiektu. W kolejnych latach chcielibyśmy inwestować w baseny i atrakcje zewnętrze oraz kolejny budynek wielofunkcyjny. Cały kompleks będzie zapleczem dla imprez okolicznościowych organizowanych dla mieszkańców sąsiadującego osiedla – mówi Krzysztof Babij, prezes Fali.

Budowa Aquaparku Widzew zajmie 3 lata i będzie kosztować około 90 milionów złotych.  

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ