Nowy tramwaj zasilił tabor MPK Łódź! Zobacz jak rozładowują najnowszy Moderus Gamma [ZDJĘCIA]

Po łódzkich torach jeżdżą już pierwsze nowoczesne tramwaje Moderus Gamma. To nowa jakość w MPK Łódź. Pojazdy są komfortowe, niskopodłogowe, klimatyzowane i dostosowane do osób starszych i niepełnosprawnych.

11 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (11)

– Po Łodzi jeździ już 20 pojazdów Moderus Gamma LF 06 AC. 21. właśnie został dostarczony. Do końca listopada planujemy, że przyjedzie do Łodzi pozostałych 10, co zakończy całą dostawę – w sumie 30 nowoczesnych Moderusów – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektorka Zarządu Inwestycji Miejskich Łodzi.

Tramwaj Moderus Gamma LF 06 AC to konstrukcja pięcioczłonowa (w 85% niskopodłogowa). Zastosowano w nim 4 wózki – dwa sztywne i dwa skrętne, które można stosować wymiennie. Dzięki zastosowaniu wszystkich osi napędowych uzyskano optymalne właściwości biegowe pojazdu, ze zdecydowanie mniejszą tendencją do poślizgów.

Nowoczesna bryła i funkcjonalność tramwaju

Pojazd posiada pięć par dwuskrzydłowych drzwi. Przedział pasażerski jest w pełni klimatyzowany, projekt wnętrza został wykonany w jasnych barwach, a oświetlenie w technologii led. Tramwaj jest wyposażony w rampę dla wózków inwalidzkich. W kabinie motorniczego znajduje się komfortowy fotel pneumatyczny. Najważniejsze elementy sterujące pojazdem są wbudowane w podłokietniki.

– Bardzo się cieszymy, że dostawy naszych tramwajów pokrywają się z tak ważnym wydarzeniem jak 600. Urodziny Łodzi. Również dla Modertrans Poznań jest to wyjątkowy czas, ponieważ wyprodukowaliśmy nasz 100. tramwaj Moderus Gamma i jest to już 21. tramwaj dostarczony do Łodzi. W związku z obiema okazjami tramwaj ten został wyróżniony specjalnym oklejeniem dotyczącym jubileuszu Łodzi oraz naszej setnej Gammy – mówi Dyrektor Operacyjny Modertrans Poznań Maciej Kin. – Pojazd będzie można obejrzeć na Targach Trako 2023 w Gdańsku.

Wartość zakupu 30 tramwajów to 268,5 mln zł.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ