Orientarium Zoo Łódź. Gogle VR przeniosą Cię w podwodny świat! Nowe atrakcje otwarte

Lądowanie w samym środku dzikiej dżungli? A może nurkowanie w oceanie? W Orientarium Zoo Łódź, dzięki specjalnej technologii VR, możemy tego doświadczyć.

Orientarium Zoo Łódź. Nurkuj z rekinami lub pływaj z humbakami dzięki technologii VR!
7 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (7)

Technologia VR jest już dostępna w niektórych ogrodach zoologicznych na świecie, m.in. w  Paryżu, Londynie, Sydney, Las Vegas i na Florydzie. Teraz czas na Łódź! W Orientarium Zoo Łódź, w strefie oceanicznej, pojawiło się urządzenie, które sprawi, że odwiedzający będą mogli jeszcze mocniej zagłębić się w świat zwierząt. Wystarczy usiąść w specjalnym fotelu i założyć gogle, które przenoszą w wirtualną rzeczywistość.

– Poprzez stymulację zmysłów za pomocą technologii VR jesteśmy w stanie przenieść widza w dowolne miejsce i pozwolić mu zapomnieć o otaczającym go świecie. Odwiedzający doświadcza wyjątkowych przeżyć w taki sposób, który niewiele różni się od realnego odczuwania – mówi Leszek Grzyl z amerykańsko-brytyjskiej firmy Immotion. – Filmy, które są do zobaczenia w Orientarium Zoo Łódź, zostały nakręcone specjalną kamerą 360 stopni. To kamera rejestrująca pełne pole widzenia, co daje niesamowity efekt – dodaje Grzyl.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ