Orlen Cup Łódź 2023. Bardzo dobre wyniki reprezentantów Polski [RELACJA]

Wysokie loty, szybkie biegi i mocne pchnięcia – mityng lekkoatletyczny Orlen Cup 2023 przyniósł masę emocji. Polacy prezentowali się bardzo dobrze, zajmując miejsca na podium. Pia Skrzyszkowska uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie na 60 m przez płotki.

Wysokie loty, szybkie biegi i mocne pchnięcia – mityng lekkoatletyczny Orlen Cup 2023 przyniósł masę emocji, fot. ŁÓDŹ.PL

W każdej konkurencji mieliśmy swojego reprezentanta na podium. To świetna informacja, biorąc pod uwagę mocną obsadę zawodów. Najlepiej spisały się panie. Ewa Swoboda wygrała bieg na 60 m z czasem 7,14 s. Tuż za nią była Włoszka Zaynab Dosso, która była wolniejsza o tysięczne części sekundy! – Pod względem psychicznym jest ciężko. Wszyscy oczekują ode mnie szybkiego biegania. Non stop słyszę pytanie: "Ewa, Ewa, kiedy będzie poniżej 7 sekund!?" Spokojnie, naprawdę. Niby biegam w miarę szybko, ale nie jestem zadowolona z tego, co prezentuję. Potrzebuję jeszcze czasu, by dojść do wyników, których chcemy – podsumowała swój bieg Swoboda. Rewelacyjnie spisała się Pia Skrzyszowska, która również wygrała swój bieg, jednocześnie uzyskując najlepszy czas w Europie w tym roku (7,78 s). Blisko było również pobicia rekordu Polski Zofii Bielczyk z 1980 r., zabrakło do tego 0,002 sekundy. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ