Paneuropa. Solidarni z Ukrainą. Premiera podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

Na zbliżającym się 34. Międzynarodowym Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (7–8 października) premierę mieć będzie nowy komiks z cyklu „Paneuropa”. Kolejny tom z serii wydawanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, poruszający najważniejsze kwestie społeczne, będzie tym razem dedykowany Ukrainie.

Paneuropa. Solidarni z Ukrainą
Paneuropa. Solidarni z Ukrainą

Album zatytułowany „Paneuropa. Solidarni z Ukrainą” to opowieść o nadziei i męstwie, o solidarności ze skrzywdzonymi i gotowości niesienia pomocy. Komiks opowiada o europejskim wsparciu dla poszkodowanej przez zbrodniczą napaść Ukrainy oraz walce ze złem, które chce siłą odebrać ludziom ich prawa, godność i wolność. Komisja Europejska zaprosiła do współpracy uznanych twórców. Scenariusz napisali Berenika Kołomycka i Dominik Szcześniak. Ilustracje wykonali łodzianin Przemysław Truściński a także Rafał Szłapa, Robert Służały, Grzegorz Pawlak, Wojciech Stefaniec oraz dwie rysowniczki z Ukrainy - Bohdana Vitkovska i Daria Bariamova. Twórcą okładki jest ukraiński ilustrator Ihor Barańko.  Wśród postaci „Paneuropy”, obok Borowiła, który ma swój rodowód w Lesie Łagiewnickim w komiksie pojawia się także inna nowa postać z Łodzi - Włókniarka.

To już piąty komiks cyklu, w którym świat fantastyki przeplata się ze światem realnym, a w rozwiązywaniu problemów pomagają fikcyjni superbohaterowie Paneuropy.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ