Piłsudskiego. Trzy wieżowce zamiast jednego biurowca. Co ma zostać wyburzone? [WIZUALIZACJE]

Kolejny projekt bazujący na przepisach specustawy mieszkaniowej zmieni oblicze ścisłego centrum miasta. Przy al. Piłsudskiego 22, między ul. Kilińskiego a ul. Sienkiewicza (naprzeciwko Galerii Łódzkiej), warszawski deweloper Prime Łódź 1 chce wznieść zespół wysokich budynków mieszkalnych z handlem i usługami. Wyburzony ma zostać budynek biurowy Łódź 1, zwany niekiedy biurowcem Philipsa lub Infosysu.

pilsudskiego wiezowiec wizualizacje
Widok z przystanku tramwajowego Piłsudskiego-Sienkiewicza na południowo-wschodni narożnik kompleksu. Na pierwszym planie budynek C, za nim budynek B, mat. Koncepcja architektoniczna Loesch + Partnerzy
8 фотоs
pilsudskiego wiezowiec wizualizacje
pilsudskiego wiezowiec wizualizacje
pilsudskiego wiezowiec wizualizacje
pilsudskiego wiezowiec wizualizacje
pilsudskiego wiezowiec wizualizacje
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (8)

Wniosek o ustalenie lokalizacji dla tej inwestycji trafił właśnie do Rady Miejskiej w Łodzi. O ile radni go zaakceptują – a jeśli spełnia wymogi formalno-prawne, prawdopodobnie tak się stanie – deweloper będzie mieć otwartą drogę do wystąpienia o pozwolenie na budowę.

Trzy budynki przy Piłsudskiego

Projekt rozpisany jest na trzy etapy, a każdy z nich ma zaowocować nowym budynkiem na działce. Koncepcja architektoniczna krakowskiej pracowni Loesch + Partnerzy zakłada, że najpierw ma powstać gmach A – na działce odsuniętej od al. Piłsudskiego, a po sąsiedzku z istniejącym już gmachem ReAct. W drugim etapie wyburzony ma zostać biurowiec Łódź 1, a na jego miejscu powstanie budynek B inwestycji. Zwieńczeniem projektu będzie zaprojektowany na planie litery L budynek C, który stanie najbliżej ul. Sienkiewicza (na granicy planowanej do zabudowania działki przy ul. Sienkiewicza 62). Deweloper zapowiada powstanie od 600 do 900 mieszkań i ok. 2 tys. mkw. lokali użytkowych. Nowe domy mają mieć po 17 kondygnacji nadziemnych (ok. 55 m), a dwie najniższe ma łączyć „podium”, z którego wyrastać będą wieże mieszkalne. To w tej niskiej zabudowie mają się koncentrować lokale usługowo-handlowe, część zajmie też nadziemny garaż uzupełniający podziemny parking. Na dachach „podium”, jak i wszystkich trzech wież, zaprojektowano zielone ogrody z żywą roślinnością i infrastrukturą parkową. Wedle projektodawcy całość ma stanowić "(...) spójny i nowoczesny kompleks zabudowy o charakterze właściwym rangą dla zabudowy ważnej pierzei  jednej z głównych arterii miejskich Łodzi".

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ