Ponad 75 węży w mieszkaniu łodzianki. Karolina Szydłowska hoduje, krzyżuje i walczy z mitami

Karolina Szydłowska od ponad 7 lat prowadzi hodowlę węży i, jak przyznaje, te zwierzęta są jej prawdziwą pasją. W swoim mieszkaniu ma ich co najmniej 75. Hodowlę założyła w wieku 18 lat, ale fascynacja gadami zaczęła się wcześniej.

Karolina ma u siebie co najmniej 75 węży
8 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (8)

– Gdy byłam dzieckiem, często jeździłam na wieś do mojej babci. Tam przyglądałam się jaszczurkom, a jako pięcio- bądź sześciolatka znalazłam w trawie zaskrońca. Wtedy zakochałam się w wężach – mówi Karolina. 

Różne wzory

Jej pierwszym okazem, zalążkiem hodowli, był kupiony w Warszawie meksykański wąż królewski. Z biegiem czasu liczba osobników zaczęła się zwiększać. Teraz łodzianka ma węże zbożowe, mahoniowe, bambusowe, mandaryńskie, lancetogłowy mleczne i meksykańskie. Są także heterodony zachodnie i boiga cyanea. 

– Te ostatnie to węże warunkowe jadowite. Ich zęby jadowe znajdują się z tyłu szczęki, więc musiałyby ugryźć bardzo głęboko, aby wpuścić toksynę. Nawet jeżeliby doszło do takiej sytuacji, zdrowemu człowiekowi prawdopodobnie nic by się nie stało. Najwyżej spuchłby mu palec – twierdzi Karolina.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ