Praca w Łodzi. Ericsson zatrudni kilkuset specjalistów. Kogo szuka?

Kilkuset specjalistów zatrudni firma Ericsson w swoim Centrum Badawczo-Rozwojowym w Łodzi. Poszukiwani są głównie programiści, architekci systemów, testerzy oraz szefowie projektów, którzy zajmować się będą rozwojem technologii mobilnych.

mat. prasowe
Siedziba firmy Ericsson przy ul. Sienkiewicza 175

Polskie centrum R&D Ericssona zatrudnia w Łodzi i Krakowie ponad 1700 osób i jest drugim największym takim ośrodkiem tej firmy w Europie. Inżynierowe z polskiego ośrodka R&D tworzą oprogramowanie do komunikacji mobilnej na świecie oraz rozwijają nowe funkcjonalności sieci 5G. Tworzą oprogramowanie dla sieci szkieletowych i dostępowych, opracowują nowe algorytmy i funkcjonalności sieci oraz rozwijają nowe technologie.

– Do końca przyszłego roku chcemy zatrudnić 350 osób. Poszukujemy programistów, testerów, architektów systemów, osób wspierających proces produkcji oprogramowania do sterowania sieciami mobilnymi i szkieletowymi. Nasi inżynierowie dzięki współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną mogą wspierać rozwój przedsiębiorczości w Łodzi. Dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy też badawczą sieć 5G na Politechnice Łódzkiej. Nasza współpraca z PŁ to również praktyki – już w październiku rozpocznie się nabór na praktyki jesienne. Głownie poszukujemy ekspertów z takich dziedzin jak uczenie maszynowe czy rozwiązań chmurowych, ale nie zamykamy się również na studentów. Uruchomimy też program Software Development Academy, który pozwoli osobom mającym już pewną wiedzę z zakresu informatyki na przygotowanie się do pracy w IT – mówi Stefan Znarowski, szef Centrum R&D Ericsson w Polsce.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ