Punkty szczepień w Manufakturze. Sprawdź, jak działają i gdzie je znajdziesz

Przy okazji zakupów czy wizyty w kinie możesz zaszczepić się w Manufakturze przeciwko COVID-19. Sprawdź, gdzie znajdziesz punkty szczepień i w jakich godzinach skorzystasz z darmowych szczepień.

fot. ENVATO ELEMENTS
W Manufakturze działa kilka punktów szczepień

Punkt szczepień Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego

W grudniu w Manufakturze punkt szczepień prowadzony przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego działa w nowym miejscu. Znajdziemy go na parterze galerii handlowej, w lokalu sąsiadującym z Bankiem Millenium, naprzeciwko Rossmana.

Punkt szczepień jest czynny w piątki, soboty i niedziele w godzinach 12:30–19:00. Szczepienia są wykonywane wyłącznie preparatem jednodawkowym Johnson & Johnson. 

W punkcie zaszczepić się mogą wszyscy powyżej 18. roku życia. Na szczepienie nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować – wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości.

Szczepienia w Centrum Medycznym Enel-Med 

Cały czas można zaszczepić się także w Centrum Medycznym Enel-Med w Manufakturze. Placówka posiada preparaty Pfizer/BioNTech i AstraZeneca. Pierwszym z nich mogą szczepić się dzieci od 12. roku życia (za zgodą rodzica/opiekuna prawnego), drugi przeznaczony jest wyłącznie dla osób powyżej 18 lat. Zapisy na szczepienie prowadzone są w centrum w Manufakturze (poziom 3, wejście od strony ul. Drewnowskiej), telefonicznie: <link https://www.google.com/search?q=nel-Med+w+Manufakturze&oq=nel-Med+w+Manufakturze&aqs=chrome..69i57.242j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8>22 230 70 07</link>, a także poprzez stronę internetową: enel.pl/szczepienie-przeciw-covid-19/.

Szczepienia w aptece Superpharm 

Szczepienia prowadzi także apteka Superpharm – tam można zaszczepić się preparatem Pfizer. Szczepienia będzie prowadzić wykwalifikowany personel medyczny w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach. Punkt będzie czynny tak jak apteka, czyli od 9:00 do 22:00, ale na szczepienie trzeba się wcześniej zapisać. Można to zrobić poprzez Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską linię telefoniczną pod numerem 989 lub e-rejestrację dostępną na stronie www.gov.pl/szczepimysie. Apteka Superpharm znajduje się na parterze galerii handlowej Manufaktury, przy tzw. małej rotundzie.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ