Rady osiedli w Łodzi. W czym mogą pomóc? Przekonaj się podczas konsultacji! [HARMONOGRAM]

Rada osiedla to lokalny szczebel miejskiego samorządu. W Łodzi funkcjonuje ich 36 – każda z nich działa i realizuje swoje zadania na podstawie osobnego statutu. Jakie kompetencje mają rady? W czym mogą nam pomóc? Tego dotyczyć będą konsultacje społeczne, odbywających się w Łodzi od 30 stycznia do 31 marca.

rady osiedli lodz
Przyjdź na spotkanie ws. Rad osiedli i miej wpływ na swoją okolicę!
5 фотоs
rady osiedli lodz
rady osiedli lodz
rady osiedli lodz
rady osiedli lodz
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Rady osiedli powstały na początku lat 90. Ich rolą jest pośrednictwo pomiędzy mieszkańcami i mieszkankami osiedli a Urzędem Miasta Łodzi. Ta forma reprezentacji działa oczywiście w dwie strony – rady stanowią adwokatów potrzeb społeczności, mają możliwość reprezentowania ich w rozmowach z Urzędem lub Radą Miasta, pośredniczą również w podejmowaniu miejskich decyzji oraz informowaniu o nich łodzianek i łodzian. To nie wszystko – każda rada działa na rzecz rozwoju lokalnej społeczności, może organizować wydarzenia, konsultować, rozmawiać, realizować drobne przedsięwzięcia i inwestycje. 

O tym, jak działają rady, w jaki sposób pomagają reprezentowanym mieszkańcom i mieszkankom, decyduje statut. To dokument, w którym zapisane są zakres działań, kompetencje i obowiązki. Każda rada ma swój statut. Możesz dowiedzieć się o nim więcej w swojej radzie lub na poświęconej jej stronie internetowej: https://bip.uml.lodz.pl/samorzad/rady-osiedli

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ