Remont kamienicy przy Mielczarskiego 33 na półmetku. Jak postępują prace? [ZDJĘCIA]

Trwa rewitalizacja przy ul. Mielczarskiego. Miasto przebuduje ulicę i trzy stojące przy niej kamienice. Pierwszy z remontów jest już na półmetku. Zaglądamy na plac budowy.

fot. ŁÓDŹ.PL
Stojąca na końcu ul. Mielczarskiego kamienica przechodzi gruntowny remont
24 фотоs
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (24)

Stojąca na końcu ul. Mielczarskiego kamienica przechodzi gruntowny remont. – Jesteśmy po wyburzeniach i demontażu zniszczonych elementów, wzmocniliśmy fundamenty i konstrukcje budynków. Wykonane jest też nowe przyłącze CO i energetyczne – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

W tej chwili wykonawca, firma Vik-Bud, wymienia stropy w budynku, buduje szyb na windę, kładzie nowy dach i rozprowadza po kamienicy instalacje: elektryczną i wodno-kanalizacyjną. 

Co powstanie w kamienicy przy Mielczarskiego 33?

Rozpoczęty w 2021 r. remont jest dzisiaj na półmetku. We wszystkich trzech oficynach przy ul. Mielczarskiego 33 – frontowej, lewej i prawej – układ funkcji w lokalach będzie podobny: na parterze powstaną lokale użytkowe, a na piętrach mieszkania. Zaplanowane na dole usługi obejmują małą gastronomię, wypożyczalnię sprzętu sportowego i miejsca spotkań okolicznych mieszkańców: dom sąsiedzki oraz salę rekreacyjną do nauki tańca i gimnastyki. Dla lokalu gastronomicznego przewidziana jest możliwość wystawienia ogródka gastronomicznego. 

Mieszkania, jak wszystkie w programie rewitalizacji, będą urządzone pod klucz. Wyposażenie obejmie tzw. biały montaż, czyli urządzenia w łazienkach i zlew w kuchni. To oznacza, że nowi lokatorzy będą musieli jedynie ustawić meble i mogą już mieszkać.

Zielony dziedziniec

Remont obejmie także urządzenie podwórka. Nie zabraknie zieleni, ławek i nowego oświetlenia. Mieszkańcy wypoczywający na dziedzińcu będą mieli odsłonięty widok na teren zieleni między kamienicą i ul. Ogrodową. Ogrody Karskiego będą oddzielone ażurowym ogrodzeniem, a dzięki zamykanej furtce mieszkańcy będą mogli wychodzić bezpośrednio w stronę zieleni.

Remont kamienicy potrwa jeszcze około roku. Wykonawca ma przed sobą prace na zabytkowej elewacji, montaż nowych okien, drzwi i ścianek działowych, wykonanie tynków oraz posadzek, rozprowadzenie instalacji po lokalach, urządzenie podwórka i wreszcie, wyposażenie mieszkań w sprzęty. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ