Remont Wojska Polskiego. Otwarta Sporna, zamknięte Smugowa i Marynarska [MAPA]

Zmiany w organizacji ruchu przy budowie Wojska Polskiego. Zmienioną trasą kursują również autobusy MPK Łódź.

otwarte skrzyżowanie
Można przejechać Sporną przez Wojska Polskiego, fot. LODZ.PL
10 фотоs
otwarte skrzyżowanie
otwarte skrzyżowanie
otwarte skrzyżowanie
otwarte skrzyżowanie
otwarte skrzyżowanie
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (10)

Od środy, 4 października można przejechać Sporną i Pankiewicza przez Wojska Polskiego. Kierowcy muszą za to omijać Smugową, która na najbliższe dwa tygodnie została zamknięta dla ruchu. Będą tam wykonywane prace elektryczne do podstacji, która zasili w prąd linię tramwajową na Doły.

Zamknięte Smugowa i Marynarska

Zamknięta Smugowa utrudni dojazd od Wydziału Spraw Obywatelskich i Komunikacji. Chcąc się tam dostać, trzeba wybrać trasę od strony ul. Źródłowej. Niedaleko tej ostatniej ulicy też pojawiły się zmiany. Z ul. Organizacji „Wolność i Niezawisłość” do Wojska Polskiego dojedziemy przez Głowackiego, a nie jak do tej pory przez Marynarską. Ponadto, aby mogły kursować autobusy, ul. Sucharskiego stała się jednokierunkowa od Boya-Żeleńskiego w stronę ul. Głowackiego.

Cały czas trwają też prace przy torowisku na placu Kościelnym. Zamknięta jest Zgierska od strony Bałuckiego Rynku. Można ją ominąć przez sąsiednią
ul. Łagiewnicką. Natomiast placem Kościelnym przejechać można jedynie w stronę ul. Zachodniej. Z kolei od Lutomierskiej przejazd do Wojska Polskiego jest możliwy przez południową cześć placu Kościelnego i ul. Kościelną. 

Projekt pn. "Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź-Marysin" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.03.01.02-10-0008/17-00 zawartej w dniu 10 lipca 2018 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ