Stypendia Artystyczne Miasta Łodzi przyznane! Po 15 tys. zł dla młodych twórców

Dwunastu młodym artystom przyznano stypendia Miasta Łodzi. W tym roku ich pulę zwiększono do 180 tys. zł – to blisko dwa razy więcej niż w 2021 r. Pierwszy raz w historii przyznano stypendium w zakresie opieki nad zabytkami.

fot. ŁÓDŹ.PL
Stypendia dla młodych artystów przyznane

Każdy ze stypendystów otrzyma 15 tys. zł. Dzięki tym środkom do końca 2022 r. zrealizują oni swe projekty z zakresu sztuk wizualnych, muzyki, mody, teatru i tańca. Powstaną m.in. obrazy, spektakle, widowiska audiowizualne, filmy, a nawet kolekcja ubioru. 

Stypendystami Miasta Łodzi zostali: Adam Biedrzycki, Hubert Fiebig, Paweł Giza, Paweł Kaźmierowski, Roksana Kularska-Król, Michał Krzemiński, Katarzyna Regulska, Piotr Scholz, Marcin Sosiński, Magdalena Stecka, Joanna Szumacher-Strzemieczna i Mariusz Wasilewski.

Stypendia po raz pierwszy na zabytki

Premierowo przyznano stypendium projektowi z zakresu opieki nad zabytkami. Jego beneficjentem został Mariusz Wasilewski, który zrealizuje projekt pt. „Przywracamy pamięć o ludziach i miejscach w Łodzi – cmentarz ewangelicki z XIX w.”. Obejmować będzie m.in. stworzenie strony internetowej poświęconej cmentarzowi ewangelicko-augsburskiemu przy ul. Augustów i montaż tablic informujących o jego zabytkowym charakterze. Całość zaplanowanych działań ma na celu pokazanie, jak trwa proces odzyskiwania miejsc zabytkowych, które przez ostatnie lata zostały zdewastowane i zapomniane.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ