"Twoja Obecność Pomaga Mi Żyć". Zostań wolontariuszem i pomagaj seniorom!

– To wcale nie jest tak, że tylko ja pomagam. Korzyści są obopólne. Dzięki doświadczeniu pani Czesi mam okazję dowiedzieć się o wielu rzeczach, o których do tej pory nie miałam pojęcia – mówi Magdalena Pietrzkowicz, łódzka wolontariuszka Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, która w ramach programu „Twoja Obecność Pomaga Mi Żyć (Obecność)” spotyka się z 80-letnią Czesławą Aleksandrowicz.

mat. pras.
Magdalena Pietrzkowicz, łódzka wolontariuszka Stowarzyszenia mali bracia Ubogich spotyka się z 80-letnią Czesławą Aleksandrowicz
6 фотоs
mat. pras.
mat. pras.
mat. pras.
mat. pras.
mat. pras.
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (6)

W ramach programu „Obecność” dla seniorów żyjących w osamotnieniu organizowany jest długoterminowy wolontariat towarzyszący. Wolontariusz regularnie odwiedza podopiecznego, systematycznie dzwoni i wspiera go w trudnych chwilach, budując w ten sposób wzajemną relację. Każdego podopiecznego odwiedza stale ten sam wolontariusz. Trwające min. 2 godz. i całkowicie bezpłatne wizyty odbywają się co najmniej raz w tygodniu. Polegają m.in. na rozmowach, wypiciu herbaty lub kawy, spacerze czy wycieczce. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ