Zajęcia dla seniorów w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi. Jest w czym wybierać!

Jesteś seniorem? Na emeryturze chcesz spróbować tego, na co nie było czasu, gdy życie wypełniały obowiązki i praca? Kilkanaście placówek Miejskiej Strefy Kultury zaprasza na zajęcia przeznaczone dla osób 60+. Co istotne, nie musisz cały rok chodzić na jedne zajęcia, ale w każdym miesiącu możesz próbować czegoś innego.

Zajęcia dla seniorów
Zapisz się na zajęcia w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi

Na Miejską Strefę Kultury składa się 15 placówek, które można znaleźć właściwie na każdym osiedlu w Łodzi. To dawne domy kultury, w których seniorzy znajdą kilkadziesiąt zajęć skierowanych tylko do ich grupy wiekowej. Ma to duże znaczenie – jeśli wybiera się czy to taniec, czy ćwiczenia, czy nawet rysunek, oferta będzie przystosowana do możliwości ruchowych czy zainteresowań tych osób.

Ruch to zdrowie

Zajęcia taneczne Oldboye w MSK Harnam przy ul. Piotrkowskiej 282A, taniec dla seniorów na Karolewie lub Widzewie Wschodzie, a może latino gold oraz fit dance w MSK na Radogoszczu? Wszędzie tu można spróbować, czy taniec jest dla Ciebie. Na potańcówki dla seniorów zapraszają zarówno na Żubardziu, jak i na Karolewie. 

A może wolisz ruch bez muzyki? W takim razie możesz wybierać m.in. spośród gimnastyki dla seniorów, jogi, a nawet na ćwiczeń na kręgosłup! Takie zajęcia organizują centra kultury na Żabieńcu, Radogoszczu czy Dąbrowie.

Czas na naukę

„My name is Bond, James Bond” – może powiedzieć każdy senior, który zapisze się na język angielski dla seniorów, organizowany przez Miejską Strefę Kultury Polesie. Zaś MSK na Radogoszczu Zachodzie (Wyspa Kultury) zaprasza zarówno na warsztaty cyfrowe dla seniorów, jak i na naukę... frywolitki czółenkowej. Działa tu również radogoski klub seniora, a na spacer nordic walking można wybrać się nawet w sobotę. 

Koszt pojedynczych zajęć nie jest duży i wynosi zwykle ok. 15–20 zł. Ceny za spotkania przez cały miesiąc zaczynają się od 40 zł. 

Nowy system rezerwacji zajęć

Miejska Strefa Kultury wprowadziła nowy system rezerwacji zajęć, który sprawia, że nie trzeba zapisywać się na cały sezon zajęć od jesieni do lata. Zapisujemy się i płacimy tylko za jeden miesiąc, a nawet za pojedyncze spotkania. Mamy więc możliwość sprawdzić, co jest dla nas. Jeśli dana czynność okaże się naszym powołaniem, można zostać na kolejny miesiąc. Jeśli nie – szukać dalej.

Pełną ofertę Miejskiej Strefy Kultury znajdziesz na stronie msk.lodz.pl

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ