Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Psie warsztaty, kreatywne pisanie, spotkanie z Koterskim

Biblioteczny rozkład jazdy. Zapraszamy na bezpłatne zajęcia i wydarzenia organizowane w filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi
Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Psie warsztaty, kreatywne pisanie, spotkanie z Koterskim

PONIEDZIAŁEK

  • O psiej komunikacji

25 września, godz.17:00, Biblioteka Tuvim, ul. Tuwima 46

W ramach „Spotkań z przyrodą w Bibliotece TUVIM” Fundacja Working Dogs zorganizuje pokaz dotyczący właściwej komunikacji z psami. Po nim trenerzy z fundacji będą odpowiadać na pytania publiczności związane z wychowywaniem piesków.

WTOREK

  • Warsztaty z pisania

26 września, godz. 17:00, Mediateka Memo, ul. Moniuszki 5 

Cykliczne warsztaty pisarskie, na których spróbujemy odpowiedzieć na pytania i wątpliwości, a także podejmiemy próbę zainspirowania do (dalszej) pracy nad swoimi tekstami.

Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej, omówione zostaną najróżniejsze problemy spotykające piszących – zarówno tych zaawansowanych, jak i początkujących.

ŚRODA

  • Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem

27 września, godz. 18:00, Biblioteka Wolność, pl. Wolności 4

„Jezus umarł w Polsce” Mikołaja Grynberga to dokument współczesnej historii. Do tych, którzy przenoszą góry na Podlasiu i cierpią wraz z cierpiącymi, pojechał Mikołaj Grynberg. Jego świadectwo uznali za ważne. Wysłuchał ich i zapisał rozmowy. Dzięki temu obustronnemu zaufaniu i wzajemnemu przyciąganiu powstała książka – świadectwo humanitarnej wrażliwości i unikalnych działań. 

CZWARTEK

  • Spotkanie z Michałem Koterskim

28 września, godz.18:00, Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3

Spotkanie z Michałem Koterskim to pierwsze z cyklu spotkań z artystami, dla których Łódź stała się inspiracją w pracy twórczej lub wpłynęła na ich rozwój zawodowy.  

SOBOTA

  • „Migające dzieci”

30 września, godz. 17:00, Mediateka MEMO, ul. Moniuszki 5

Spotkanie połączone z warsztatem z Karoliną Bocian, autorką książki „Migające dzieci”. Istnieje niezbity dowód na to, że dzieci, które znają język migowy, są geniuszami jak Mozart lub Einstein. W trakcie migania mózg pracuje na pełnych obrotach, ponieważ zaangażowane są w to obie jego półkule.

Wydarzenie będzie się składać z dwóch części. Pierwsza to spotkanie autorskie, na którym Karolina Bocian przedstawi słuchaczom, jak korzystać z książki – uczyć się bawić wraz z dziećmi. Następnie odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 5–10 lat, na których nauczą się one jak migać słownictwo z wybranego tematu. Obowiązują zapisy.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ