Tyrolka, trampolina i nowe chodniki na Kozinach. To projekt Budżetu Obywatelskiego w Łodzi

O te inwestycje prosili sami mieszkańcy Kozin. Przestrzeń przy ul. Ossowskiego zmieni się nie do poznania. Jakie nowości się tam pojawią?

chodnik przy bloku
Przestrzeń przy ul. Ossowskiego zmieni się nie do poznania, fot. lodz.pl
6 фотоs
chodnik przy bloku
chodnik przy bloku
chodnik przy bloku
chodnik przy bloku
chodnik przy bloku
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (6)

Najmłodsi już wkrótce będą mogli szaleć na nowych urządzeniach do zabawy, a dorośli – komfortowo przemieszczać się wokół jednego z bloków. W okolicy zostaną zrealizowane aż trzy projekty z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego!  

Uliczka wzdłuż bloku przy ul. Ossowskiego 4 przejdzie prawdziwą metamorfozę. Pojawią się tam nowy chodnik i niższe krawężniki, dzięki czemu łatwiej będzie poruszać się mieszkańcom. Na nowo wytyczone zostaną też miejsca parkingowe. Wzdłuż nich pojawią się nowe krzewy, które powstrzymają parkujących tam kierowców przed rozjeżdżaniem sąsiedniego trawnika. Mieszkańcy Kozin, którzy głosowali w Łódzkim Budżecie Obywatelskim, pomyśleli też o najmłodszych. Na placu zabaw pojawią się dwa nowe urządzenia – zjazd linowy tyrolka i trampolina ziemna. Realizacja wszystkich trzech projektów na Kozinach będzie kosztować w sumie ponad 300 tys. zł.  

Przed nami kolejna, XI edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Od 2 do 31 października mieszkańcy znowu będą mogli głosować na projekty, które zmienią ich najbliższe otoczenie. Do wyboru jest aż 800 zadań! Więcej informacji i listę wszystkich zgłoszonych projektów można znaleźć na stronie lodz.pl/bo.  

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ