Widzew Łódź wygrał z Górnikiem Zabrze! Derby dodały mocy RTS [ZDJĘCIA]

Widzew Łódź naładowany pozytywną energią po wygranej w derbach pokonał w fantastycznym stylu Górnika Zabrze 3:1. Łodzianie kontrolowali przebieg spotkania, częściej będąc przy piłce i co chwila zagrażając bramce rywali.

piłkarze podczas meczu
Widzew Łódź pokonał Górnik Zabrze, fot. Radosław Jóźwiak
10 фотоs
piłkarze podczas meczu
piłkarze podczas meczu
piłkarze podczas meczu
piłkarze podczas meczu
piłkarze podczas meczu
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (10)

Widzew do meczu z Górnikiem przystępował z chęcią przełamania 13-letniego impasu. Ostatni raz RTS wygrał z zabrzanami w 2011 roku. W początkowej fazie gospodarze narzucili swoje warunki gry. Górnik rzadko miał kontakt z piłką i głównie przebywał pod własnym polem karnym. Widzew jednak nie potrafił przełożyć tej przewagi na gole. Z biegiem czasu gra stawała się nieco bardziej wyrównana, jednak wciąż bez klarowanych okazji bramkowych z obu stron. 

Dopiero w 25. minucie blisko przełamania impasu był Jordi Sanchez. Hiszpan wykorzystał szybką kontrę oraz błąd przy dalekim wyjściu z bramki Daniela Bielcy i strzelił do pustej bramki. W ostatniej chwili dobrze zareagował jednak Lawrence Ennali i wybił piłkę sprzed linii.

Strzelanie zaczął Widzew

Pięć minut później więcej szczęścia miał Antoni Klimek. Fabio Nunes dograł w pole karne, futbolówka odbiła się od bezradnie interweniującego Rafała Janickiego i trafiła pod nogi Klimka, który strzałem z pierwszej piłki otworzył wynik. Kilka minut później młodzieżowiec mógł mieć na koncie już dwa gole, ale jego strzał sprzed pola karnego trafił w poprzeczkę, a piłka odbiła się przed linią. Widzew nie odpuszczał i w 34. minucie było 2:0. Piłkę z rzutu rożnego wrzucił Nunes, a bramkę zdobył Juan Ibiza. Do końca połowy gospodarze kontrolowali wydarzenia boiskowe.

Górnik lepiej zaczął po przerwie

W drugie 45. minut lepiej weszli piłkarze Jana Urbana. Widać było sportową złość i chęć odrobienia start. Częściowo udało się to już w 51. minucie. Gola głową po rzucie rożnym zdobył Rafał Janicki. Widzew nie chciał bronić nikłego prowadzenia, ale wciąż atakował. Fantastyczną sytuację zaprzepaścił Fran Alvarez, który uderzając z okolic 14. metra spudłował. Kilka minut później po kombinacyjnej akcji szansę na gola miał Nunes, jednak piłka zaplątała mu się pod nogami. W 89. minucie sytuacja goniącego Górnika uległa znacznemu pogorszeniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Janicki. Widzew wykorzystał tę sytuację i w 93 minucie zamknął mecz. Noah Diliberto przebiegł z piłką pół boiska i fantastycznym strzałem ustalił wynik na 3:1. Po tym golu sędzia zakończył rywalizację.

Widzew Łódź 3:1 Górnik Zabrze

30’ A. Klimek

34’ J. Ibiza

51’ R. Janicki

89’ R. Janicki (CZ)

90+3’ N. Diliberto

Widzew: R. Gikiewicz – L. da Silva, M. Żyro, J. Ibiza, P. Zieliński – F. Alvarez, D. Kun (87’ N. Diliberto), B. Pawłowski – A. Klimek (66’ D. Tkacz), F. Nunes (87’ K. Cybulski) – J. Sanchez (76’ I. Rondić)

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ