Wspaniałe zakończenie sezonu. Widzew Łódź pokonał Radomiaka Radom [RELACJA]

W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/2024 Widzew Łódź pokonał na wyjeździe Radomiaka Radom 1-3, mimo że do przerwy przegrywał. Tym samym czerwono-biało-czerwoni zakończyli rywalizację na 9. miejscu w tabeli.

Piłkarze Widzewa
Widzew Łódź pokonał Radomiaka Radom, fot. Marcin Bryja

Starcie Widzewa z Radomiakiem nie należało do najbardziej elektryzujących w całej stawce ostatniego dnia Ekstraklasy. Łodzianie nie grali już o nic, a radomianie musieliby mieć bardzo dużego pecha, żeby spać. Dodatkowo największy rywal w drodze do utrzymania Zielonych, Warta Poznań, dość szybko straciła dwie bramki. To wszystko spowodowało, że mecz był toczony w dość wolnym tempie. Stroną przeważającą byli gospodarze. To oni częściej byli przy piłce, kreowali akcje i byli bliżej bramki strzeżonej przez Rafała Gikiewicza. Widzewiacy jednak dobrze trzymali linię defensywy, która skutecznie rozbijała ataki. Aż do 34. minuty. Po dużym zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki wepchnął Luis Machado. Widzew nie rzucił się do odrabiania start. Gra wciąż toczyła się na tych samych zasadach. Do końca pierwszej części gry żadna z drużyn nie stworzyła groźnej akcji.