Projekt "GunGuard - całkowite bezpieczeństwo sportu strzeleckiego" to innowacyjne rozwiązania na skalę światową. Może być używane do broni krótkiej i do karabinów, na strzelnicach plenerowych i pod dachem, a także podczas treningów strzeleckich lub na zawodach strzeleckich w terenie. Sterowany elektronicznie bezpiecznik, uniemożliwia wystrzał z broni w przypadku skierowania jej w niewłaściwym kierunku i pod niewłaściwym kątem. Przenośne czujniki umieszone na podłodze, ziemi, stole lub innym podłożu przy osobie operującej bronią, w razie niewłaściwego skierowania lufy broni, wysyłają sygnał do bezpiecznika, który blokuje broń uniemożliwiając oddanie strzału. Dzięki temu urządzenie gwarantuje bezpieczeństwo użytkownikowi broni i będzie zapobiegać przypadkowym postrzałom osób postronnych.
Rewolucja w bezpieczeństwie broni palnej
Urządzenie nie ingeruje w konstrukcję broni, jest bardzo trudne do usunięcia przez niepowołane osoby. Jego projektanci obecnie są na etapie uzyskiwania patentu dla swojego wynalazku. Procedura patentowa powinna zakończyć się w połowie roku. Po uzyskaniu patentu wynalazek będzie mógł trafić na rynek polski i międzynarodowy. Jest to pierwsze tego typu urządzenia na świecie. Są już pierwsi zainteresowani jego zakupem także na rynki zagraniczne
- Twórcami tego innowacyjnego projektu są Bartłomiej Kurkowski i Aleksander Mielczarek. Śmiało możemy powiedzieć, że to rewolucja w bezpieczeństwie broni palnej. Serdecznie gratuluję zwycięzcom odwagi w podejmowaniu biznesowych wyzwań i liczę, że w niedługim czasie będziemy mogli z podziwem i satysfakcją przyglądać się ekspansji Państwa urządzenia we wszystkich zakątkach świata. – powiedział Adam Pustelnik, I wiceprezydent miasta Łodzi.
Miasto wspierając rozwój nowoczesnych technologii od 13 lat, przy wsparciu łódzkich uczelni, inwestorów i przedsiębiorców, realizuje unikatowy na skalę kraju konkurs „Mam pomysł na startup”. W tym roku do konkursu zgłoszono blisko 102 innowacyjne i kreatywne projekty biznesowe.