Zapisy na zajęcia w Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi. Co przygotowano na maj?

Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora polecają się na wiosnę. W nadchodzącym miesiącu na seniorów czeka wiele atrakcji: zajęcia sportowe, plastyczne czy wykłady o zdrowiu. Zapisy do miejskich CZAS-ów ruszają 25 kwietnia.

seniorzy
Zapisy na zajęcia w Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora
5 фотоs
seniorzy
seniorzy
seniorzy
seniorzy
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Dni są coraz dłuższe i cieplejsze. To idealny moment, by wyjąć wygodne buty z szafy i wyruszyć na spacer. Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora zapraszają na wycieczki nordic walking z kijami. Osoby, które ich nie mają, nie powinny mieć powodów do zmartwień. Dla każdego chętnego znajdzie się dodatkowa para. Bałuckie CZAS-y zapraszają do wzięcia udziału w Maratonie na Raty. Jest to cykl spacerów nordic walking po Lesie Łagiewnickim. W najbliższą sobotę, 27 kwietnia o godz. 9:00 odbędzie się drugi z sześciu marszów. Kolejne spacery już w maju.

Spędź czas kreatywnie

Wiosna może być inspiracją nie tylko do spacerów, ale również do twórczych zajęć. Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora organizują warsztaty plastyczne, podczas których seniorzy będą mieli niepowtarzalną okazję do stworzenia własnych obrazów, biżuterii i domowych ozdób. CZAS-y zapraszają też chętnych do wzięcia udziału w akcji charytatywnej, w ramach której seniorzy własnoręcznie szyją pluszowe małpki. Zostaną one później przekazane chorym dzieciom, które w czasie świąt Bożego Narodzenia przebywają w szpitalach.

Ze smartfonem za pan brat

Technologia każdego dnia idzie do przodu. Na półkach sklepowych pojawiają się nowe telefony, a ich obsługa może stanowić niemały problem. W ramach warsztatów w CZAS-ach seniorzy będą mogli poznać tajniki swojego telefonu – od najprostszych funkcji, po te najbardziej zaawansowane. Dodatkowo CZAS przy ul. Przyrodniczej zorganizuje zajęcia z korzystania z popularnej aplikacji TikTok.

Seniorze, zadbaj o zdrowie

Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora przygotowały wykłady i warsztaty z dietetykiem, który wyjaśni, dlaczego zbilansowana dieta jest niezbędna do utrzymania prawidłowej kondycji. Dla seniorów przygotowano również zajęcia z psychologiem. Wyjaśni on uczestnikom, jak skutecznie odpoczywać oraz w jaki sposób radzić sobie z własnymi emocjami. 

W CZAS-ach prowadzone są również zajęcia gimnastyki ukierunkowane na wzmocnienie mięśni oraz zdrowie kręgosłupa. Dla pań są zaś skierowane ćwiczenia mięśni dna miednicy.

Zapisy na zajęcia będą prowadzone są telefonicznie 25 kwietnia (czwartek) w godz. 9:00–13:00. Harmonogramy na nadchodzący miesiąc można znaleźć na stronach internetowych miejskich CZAS-ów.

Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi:

  • ul. Cieszkowskiego (tel. 42 689 11 60)
  • ul. Rzgowska (42 306 74 74)
  • ul. Felińskiego (697 404 697)
  • ul. Szpitalna (502 322 547)
  • ul. Libelta (42 655 30 39)
  • ul. Nastrojowa (516 553 412)
  • ul. Przyrodnicza (42 617 12 32)

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ