Zielone ściany na budynkach w Łodzi. Sprawdź, gdzie powstaną [ZDJĘCIA]

We wrześniu na trzech łódzkich budynkach w centrum miasta powstaną tzw. zielone ściany, czyli nasadzenia, które w ciągu kilku następnych lat mają opleść ściany. To kolejny krok w procesie zazieleniania Łodzi, już niebawem zacznie się dużo większa akcja sadzenia drzew i krzewów w całym mieście.

Zielone ściany w Łodzi
Zielone ściany w Łodzi
7 фотоs
Zielone ściany w Łodzi
Zielone ściany w Łodzi
Zielone ściany w Łodzi
Zielone ściany w Łodzi
Zielone ściany w Łodzi
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (7)

Przy ul. Lipowej 44 zazieleni się ściana szczytowa od południa. Tu pojawią się kolorowe kwitnące pnącza w kompozycjach kilku gatunków, które będą wspinać się na montowanych do ściany kratkach. Gatunki, które mogą się tutaj pojawić, to kokornak, winobluszcz trójklapowy, wiciokrzew zaostrzony, bluszcz pospolity lub powojnik srebrzysty. 

Nieruchomość przy ul. Radwańskiej 31 to projekt zazielenienia ściany szczytowej od wschodu. Tutaj mają pojawić się te same mieszanki roślin, co przy ul. Lipowej. Podobny będzie też sposób ich montowania. 

Przy ul. Kopernika 28 zagospodarowane zostaną z kolei „ślepe” ściany od strony wschodniej. Zamontowane będą gotowe panele z bluszczem, efekt zieleni widać będzie więc natychmiast. Z czasem rośliny będą zdobywać więcej powierzchni i wyglądać coraz bardziej efektownie.

Montaż pierwszej z trzech zielonych ścian ma nastąpić w połowie września, pozostałe powstaną do przełomu września i października.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ