136. rocznica urodzin Artura Rubinsteina. Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na uroczysty koncert

28 stycznia 2023 przypada 136. rocznica urodzin Artura Rubinsteina. Z tej okazji w Muzeum Miasta Łodzi odbędzie się koncert upamiętniający wybitnego pianistę, a także spotkanie w Galerii Muzyki im. Artura Rubinsteina.

136. rocznica urodzin Artura Rubinsteina. Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na uroczysty koncert
4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Jak co roku łodzianie upamiętnią rocznicę urodzin Artura Rubinsteina. W sobotę, 28 stycznia, o godz. 12:00 nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową przy Piotrkowskiej 78 oraz przy pomniku Rubinsteina. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Muzeum Miasta Łodzi, Koła Przewodników im. Rajmunda Rembielińskiego, Łódzkiego PTTK i Towarzystwa Przyjaciół Łodzi. Następnie łódzcy przewodnicy zaproszą na spacer łódzkimi śladami Rubinsteina.

Również w sobotę, 28 stycznia, o godz. 16:30 w murach Muzeum Miasta Łodzi rozpocznie się muzyczne upamiętnienie jubilata. Podczas koncertu „Pamięci Artura Rubinsteina” wielokrotnie nagradzany pianista Łukasz Kwiatkowski zagra utwory Mozarta, Bacha czy Chopina. Rubinstein uchodził za jednego z najwybitniejszych interpretatorów muzyki tego ostatniego kompozytora.

Po koncercie odbędzie się spotkanie w Galerii Muzyki im. Artura Rubinsteina. Muzeum Miasta Łodzi ma największy na świecie zbiór pamiątek po kompozytorze, na który składa się ponad tysiąc obiektów. W kolekcji znajdują się prestiżowe nagrody, które w swej długiej karierze zdobył Artur Rubinstein m.in. statuetka Oscara za dokument o życiu kompozytora: L'amour de la vie – Artur Rubinstein.

Koszt: 12,00 zł (bilet ulgowy), 18,00 zł (bilet normalny).

ZOBACZ TAKŻE