43. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych „Dziatwa”. Co w programie?

Już 4 października rozpocznie się 43. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych „Dziatwa”, który prezentuje spektakle amatorskich grup teatralnych, tworzonych przez najmłodszych aktorów. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Kreatywności Młodych 2022, będącego przeglądem dokonań kulturalnych młodych finalistów festiwali i konkursów. Organizatorem obydwu festiwali jest Miejska Strefa Kultury w Łodzi.

fot. ŁÓDŹ.PL
Już 4 października rozpocznie się 43. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych „Dziatwa”
5 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

„Dziatwa” to spotkanie młodych indywidualności, zderzenie młodych aktorów, wyzwolenie unikatowej energii wspólnego doznania ducha teatru. Tegoroczna edycja wprowadzi uczestników do szerszego postrzegania świata sztuki. Festiwal ten aktywizuje młodych artystów z różnych grup wiekowych, którzy realizują swe pasje w obszarze teatru, muzyki, tańca i plastyki. Jego zadaniem jest nie tylko prezentacja dokonań uczestników, ale i skupienie uwagi na młodych instruktorach oraz animatorach kultury, którzy są zaangażowani w prowadzenie edukacji kulturalnej wśród lokalnych społeczności.

W tegorocznej „Dziatwie” wystąpi 17 grup teatralnych z całej Polski. Festiwal potrwa do 7 października, a w jego ramach odbędą się bezpłatne prezentacje spektakli granych na żywo. Szczegółowe informacje znajdują sią na stronie internetowej Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi oraz na facebookowym profilu wydarzenia.

ZOBACZ TAKŻE