600 kostek na 600. Urodziny Łodzi. Pierwsze certyfikaty trafiły do zwycięzców aukcji! [ZDJĘCIA]

Zainteresowanie 600 kostkami, które na 600-lecie Łodzi pojawią się na remontowanym placu Wolności jest ogromne. Pierwsze certyfikaty trafiają już do zwycięzców licytacji. Co należy zrobić, aby stać się jednym z współtwórców tego miejsca?

600 kostek na 600. Urodziny Łodzi. Pierwsze certyfikaty trafiły do zwycięzców aukcji! [ZDJĘCIA]
Pierwsze certyfikaty trafiły do zwycięzców aukcji!

Kończy się licytacja kolejnych 80 spersonalizowanych kostek, które zostaną użyte do budowy Pomnika Łodzian na placu Wolności. Choć aukcje zaczynały się od kwoty 600 zł, wiele kostek zostało sprzedanych za dużo wyższą kwotę. Niektóre, szczególne takie numery jak np. 1, 7, 13, czy 100 licytowało oraz dalej licytuje nawet kilkadziesiąt osób.

Szczegóły dotyczące licytacji oraz link do aukcji znajdziesz tutaj: 600 kostek na 600. Urodziny Łodzi. Już możesz wylicytować swoją kostkę! [AUKCJE]

600 kostek na 600. Urodziny Łodzi

600. urodziny miasta zdarzają się tylko raz. Z takim rokiem muszą wiązać się wyjątkowe wydarzenia. Jednym z nich jest właśnie inicjatywa wbudowania w remontowany plac Wolności 600 imiennych kostek. Projekt upamiętnienia mieszkańców Łodzi w ramach pomnika to szansa by nazwiska tych, którzy tak kochają miasto, by być częścią zmian - stały się też elementem krajobrazu tego miejsca. Fizycznie kostki trafią tu za jakiś czas, ale są już pierwsze osoby, które chciały mieć tę wyjątkową pamiątkę z jubileuszu i wylicytowały swoją kostkę, a nawet i kostki. Niektórzy licytowali więcej niż jedną sztukę, z myślą o swojej rodzinie, przyjaciołach czy innych bliskich osobach. Tak jak Państwo Sylwia i Mariusz, rodzina, która wylicytowała aż 4 takie kostki!

– To był tak naprawdę pomysł męża Mariusza, który jest lokalnym patriotą i kocha Łódź całym swoim sercem. Wylosowaliśmy numery 21, 50, 52 i 74, na których bardzo nam zależało. 21 lat kończy w tym roku nasza córka, 50 i 52 my, a 74 moja teściowa, także bardzo się cieszymy, że udało nam się wygrać te licytacje. Inicjatywa nie jest nam obca, bowiem mamy także swoją kostkę w Pomniku Łodzian Przełomu Tysiącleci Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. Można by rzec, że kontynuujemy naszą rodzinną tradycjęopowiada Pani Sylwia.

600 kostek na 600. Urodziny Łodzi - jak licytować?

Jednocześnie cały czas można licytować kolejne kostki, tym razem z numerami od 81 do 160 – te aukcje trwają do 21 marca, do godziny 10:00, a zaraz po ich zakończeniu ruszy pula z numerami od 161 do 240. Wszystkie aukcje są dostępne w serwisie Allegro jako aukcje charytatywne, dzięki czemu całość zysku z akcji będzie przeznaczona na cele związane z obchodami 600. Urodzin Łodzi: https://allegro.pl/uzytkownik/LodzTravel/.

Pierwsze 80 licytacji pamiątkowych kostek w ramach pomnika na placu Wolności już się zakończyło. Cieszyły się one niesamowitym zainteresowaniem i wszystkie znalazły swoich odbiorców. W sumie mieszkańcy i miłośnicy Łodzi zadeklarowali w ten sposób wpłaty na ponad 121 tys. zł!

ZOBACZ TAKŻE