800 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego dla bibliotek. Na co pójdą te pieniądze?

Prawie 50 projektów dotyczących łódzkich bibliotek wygrało w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki tym projektom w miejskich placówkach nie zabraknie nowości wydawniczych - książek i audiobooków.

fot. ŁÓDŹ.PL
Łodzianie chętnie głosowali na projekty związane z czytelnictwem

Ponad 600 tysięcy złotych w ramach 45 projektów osiedlowych będzie przeznaczone na zakup książek, komiksów i audiobooków do bibliotek. Często wartość projektów to zaledwie kilka tysięcy złotych. Za to najdroższy opiewa na kwotę 30 tysięcy. Nowości wydawnicze za te pieniądze powędrują do biblioteki przy ul. Pięknej 35.

Bezpłatne e-booki dla łodzian

Łodzianie wybrali także projekt ponadosiedlowy związany z czytelnictwem. Już w przyszłym roku mieszkańcy naszego miasta będą mogli bezpłatnie korzystać z e-booków. Biblioteka miejska wykupi roczny dostęp do platformy, w której dostępne jest ponad 60 tysięcy książek. Każdy czytelnik, zarejestrowany w Bibliotece, będzie mógł korzystać z tego zasobu.

Wędrująca biblioteka

Projekt nie związany z bibliotekami, za to promujący czytelnictwo, to pomysł z osiedla Katedralna. W ramach “Książki w drodze”, zainstalowana zostanie skrzynka w okolicach Parku im. H. Sienkiewicza. Stamtąd będzie można wziąć książkę, ale też zostawić jakąś swoją. Ze skrzynki łodzianie będą mogli korzystać bezpłatnie. 

ZOBACZ TAKŻE