Amazon z pomocą dla dzieci z Łodzi. Wyprawka szkolna trafi do 300 uczniów

Prawie 300 plecaków wraz z wyprawką szkolną przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Łodzi firma Amazon.

fot. ŁÓDŹ.PL
Prawie 300 plecaków wraz z wyprawką szkolną przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Łodzi firma Amazon
3 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Podarowane plecaki trafią do najbardziej potrzebujących podopiecznych łódzkiego MOPS-u, uczęszczających do najmłodszych klas szkół podstawowych, czyli do klas pierwszych, drugich i trzecich.

Przeciwko wykluczeniu społecznemu

– Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu to jedno z zadań i wyzwań, któremu na różne sposoby staramy się stawiać czoło w naszej codziennej pracy – mówi Elżbieta Jaszczak, zastępczyni dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. pomocy środowiskowej. – Kluczową rolę w tym wyrównywaniu szans w gronie najmłodszych odgrywa właśnie edukacja, dlatego niezmiernie ucieszyła nas wiadomość, kiedy firma Amazon zgłosiła się do nas z pomysłem i propozycją wsparcia łódzkich dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Firma z inicjatywą

Amazon aktywnie uczestniczy w działaniach pomocowych dla dzieci w lokalnych społecznościach, by wesprzeć ich w starcie w lepszą przyszłość.

– Razem możemy znacznie więcej – podkreśla Barbara Krystosiak, starsza menedżerka Amazon ds. relacji ze społecznościami. – W samej Łodzi prowadzimy trzy STEM-owe Kindloteki, mamy także punkty w Pabianicach oraz Dobroniu. Dbamy, by oferowana przez nas pomoc miała realny i wartościowy charakter.

ZOBACZ TAKŻE