Art Modern - nowe osiedle mieszkaniowe w kolejnej fazie realizacji [WIZUALIZACJE]

Rośnie Art Modern – osiedle mieszkaniowe, które w kwartale ulic Wróblewskiego i Skrzywana wznosi łódzki deweloper OPG Property Professionals. Wieloetapowa inwestycja wkracza w kolejną fazę realizacji, tym razem dwiema inwestycjami.

Art Modern - fot. mat. pras.
Rośnie Art Modern – osiedle mieszkaniowe, które w kwartale ulic Wróblewskiego i Skrzywana wznosi łódzki deweloper OPG Property Professionals , fot. mat. pras.
6 zdjęć
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Mieszkania i apartamenty w Art Modern

We wtorek (6 września) na terenie osiedla wmurowano dwa akty erekcyjne. Jeden pod budowę nowego obiektu wielorodzinnego (106 mieszkań), który stanie na granicy działki od strony ul. Skrzywana. Drugi zwiastuje przedsięwzięcie całkiem innego rodzaju – rozpocznie się zapowiadana już od dawna przebudowa pochodzącej z XIX w. starej elektrowni, będącej pozostałością po zakładach włókienniczych Karla Gottlieba Sängera, Karola Weilego i Stanisława Landaua. Po renowacji zabytkowej tkanki tego gmachu powstanie w nim Modern Loft – 12 apartamentów o zróżnicowanym metrażu i rozkładzie pomieszczeń, które mają cechować się industrialnym designem w połączeniu ze współczesnymi udogodnieniami funkcjonalności Smart Home, takimi jak sterowanie systemami ogrzewania, wentylacji czy oświetlenia.

Przyszłościowe plany

Dom od strony ul. Skrzywana ma być gotowy pod koniec 2023 r. Odnowiona i przebudowana elektrownia – w pierwszym kwartale 2024 r.

Zakończeniem inwestycji Art Modern ma być kolejny budynek wielorodzinny planowany w przyszłości od strony ul. Wólczańskiej.

ZOBACZ TAKŻE