Flora do zamieszkania. Apartamentowiec powstanie u zbiegu ul. Kilińskiego i ul. Nawrot

Po kilku tygodniach prac rozbiórkowych obserwowanych przez zaintrygowanych łodzian wiadomo już, co powstanie w miejscu zlikwidowanego parkingu oraz budynku po szkole przy skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z ul. Nawrot.

fot. mat. pras.
Apartamentowiec "Flora" powstanie u zbiegu ul. Kilińskiego i ul. Nawrot

Oczyszczona parcela przy ul. Kilińskiego 109/111 i ul. Nawrot 38B zostanie zabudowana. Stanie tam 8-kondygnacyjny (w najwyższej części) apartamentowiec Flora, który nowoczesną bryłą nawiązującą do XIX-wiecznych łódzkich tradycji architektonicznych ma wpisywać się w historyczne otoczenie i domykać pierzeje obu ulic. Ma szczycić się także wprowadzeniem wyjątkowych łódzkich akcentów.

– Na elewacji parteru Flory umieszczone zostaną cytaty z najbardziej łódzkiej powieści, czyli „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta – zapowiada Marcin Trybus, prezes i dyrektor zarządzający grupy King Cross stojącej za tą inwestycją.

Ile mieszkań będzie miała Flora?

Budynek ma oferować 151 mieszkań o powierzchni od 35 do 160 m2, a także 120 miejsc parkingowych na terenie posesji i w podziemnym garażu, do których wjazd będzie usytuowany od strony ul. Kilińskiego. Zewnętrzna bryła budynku wzbogacona zostanie stylowymi balkonami i tarasami. Elewacja z naturalnego piaskowca będzie idealnie komponować się z otaczającą zabudową. Za sprawą zielonych dachów oraz wypełnionego bujną roślinnością atrium nowy gmach ma wizualnie spajać się z pobliskim parkiem im. Sienkiewicza, do którego mieszkańcy Flory będą mieć bezpośrednie wejście. Lokale na parterze przeznaczone zostaną na działalność usługowo-handlową (łącznie 830 m2).

Flora jest pierwszym w Łodzi deweloperskim projektem grupy King Cross, która na polskim rynku już od 30 lat realizuje projekty inwestycyjne, dawniej w branży obiektów komercyjnych (King Cross był pierwszym właścicielem łódzkiego CH Tulipan), obecnie mieszkania oraz hotele.

ZOBACZ TAKŻE