Lex deweloper. Nowe mieszkania przy Piotrkowskiej i w fabryce Stolarowa [WIZUALIZACJE]

Na środowej (14 września) sesji Rady Miejskiej w Łodzi rozpatrywane będą dwa wnioski o ustalenie lokalizacji dwóch inwestycji mieszkaniowych, które dwaj różni deweloperzy zamierzają zrealizować w Łodzi dzięki specustawie lex deweloper.

Ogrody Stolarowa przy ul. Rzgowskiej 26/28 - mat. pras.
Grafiki są ilustracją koncepcji zabudowy Ogrodów Stolarowa, a nie wizualizacjami projektowymi , mat. pras.
8 zdjęć
mat. pras.
mat. pras.
mat. pras.
mat. pras.
mat. pras.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Mieszkania przy Piotrkowskiej

Pierwszą z nich jest inicjatywa spółki Center Hotel, która w głębi, podwórza za starym biurowcem przy ul. Piotrkowskiej 94 (ma być przebudowany, ale w osobnym projekcie), chce wybudować wielorodzinny budynek ze 120–160 mieszkaniami i dwupoziomowym podziemnym parkingiem. Inwestycja przewiduje też nowe zagospodarowanie samego podwórza, które ma przekształcić się w ogólnodostępny pasaż z lokalami na handel, usługi lub gastronomię w parterze nowego obiektu. Powstałoby dzięki temu przejście łączące ul. Piotrkowską z nową uliczką w przebiciu łączącym ulice Tuwima i Moniuszki.  

Ogrody Stolarowa przy Rzgowskiej

Drugi z opiniowanych przez radnych projektów dotyczy terenu przy ul. Rzgowskiej 26/28. Na działce odsuniętej od ulicy, w miejscu po nieistniejących już budynkach tkalni, stolarni, ślusarni i składów dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych firmy W. Stolarow, zaprojektowano wielorodzinny dom mieszkalny (siedem kondygnacji) z podziemnym parkingiem i wewnętrznym dziedzińcem – zielonym terenem rekreacji wraz z placem zabaw dla dzieci. W pierzei ul. Rzgowskiej stanąć miałby mniejszy budynek mieszkalny (cztery kondygnacje) z przejazdem od ul. Rzgowskiej na kondygnacji parteru prowadzącym do wnętrza terenu inwestycji. Planowany jest też niewielki obiekt usługowy do obsługi mieszkańców. Inwestycja nazwana „Ogrodami Stolarowa”, za którą stoi spółka JR Shooting Range, ma zaowocować liczbą mieszkań określaną na tym etapie od 135 do 405.

Ustalenie lokalizacji inwestycji to wymóg formalny specustawy mieszkaniowej. Samorząd lokalny nie może odrzucić wniosku, który jest zgodny z przepisami prawa.

Lex developer w Łodzi

Dzięki lex deweloper w Łodzi realizowanych jest już kilka inwestycji. Najgłośniejsza to Golden Tower Piotra Misztala i Andrzeja Jankowskiego (ul. Piotrkowska 154). Zapisy tej specustawy wykorzystano też do realizacji inwestycji przy ul. Tramwajowej 7/9 i Lindleya 8 czy ul. Mielczarskiego 11. W ten sam sposób zamierza działać też OPG Property Professionals, który chce wznieść wieżowiec Piotrkowska Point przy ul. Piotrkowskiej 166/168.

ZOBACZ TAKŻE