Fabryka przy Sienkiewicza 63 przejdzie metamorfozę. Co tu powstanie? [WIZUALIZACJE]

Ukryta w głębi kwartału ceglana fabryka przy ul. Sienkiewicza 63 zostanie zmodernizowana. Powstaną w niej lokale usługowe, które zamienią się w kawiarnie, restauracje, pracownie i biura.

mat. pras.
Tak ma wyglądać fabryka przy ul. Sienkiewicza 63
2 zdjęcia
mat. pras.
mat. pras.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Urząd Zamówień Publicznych dał wreszcie zielone światło na remont obiektu. To pięciokondygnacyjny, ceglany budynek ukryty w głębi kwartału między ul. Nawrot i pasażem Schillera.

Dawna fabryka przylega do tyłu kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 118 i jeszcze jednego postindustrialnego budynku, do którego wchodzi się z pasażu im. Schillera. Wszystkie trzy nieruchomości zostaną połączone nowym przejściem, co pozwoli lepiej wykorzystać potencjał kwartału.

Co powstanie w fabryce przy Sienkiewicza 63?

– Dawną fabrykę czeka generalny remont. Odrestaurujemy ją i zmodernizujemy do standardów XXI w. Budynek zostanie wyposażony w windę, aby ułatwić poruszanie się pomiędzy piętrami. Wewnątrz zaaranżujemy lokale użytkowe pod wynajem. Te w piwnicy i na parterze z przeznaczeniem na gastronomię, a na piętrach – pod biura, siedziby firm i pracownie twórcze. Adaptacja na lokale użytkowe obejmie także poddasze fabryki – zapowiada Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Po stronie, od której fabryka sąsiaduje z kamienicą, powstanie strefa wypoczynkowa z placem zabaw, ławkami i niewielkim amfiteatrem. 

Miasto planuje podpisać umowę z wykonawcą w październiku i jeszcze w 2022 r. rozpocząć prace. Finał remontu ma nastąpić pod koniec 2023 r. 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE