Dąb Fabrykant wyróżniony przez nieMAPĘ. Sprawdź, ile o nim wiesz! [ZDJĘCIA]

Łódzki kolektyw Mamy Projekt wydał nowy ogólnopolski przewodnik nieMAPA, który pozwala poznać dęby od czubka po korzenie. Znalazł się w nim również Dąb Fabrykant, nasze Drzewo Roku 2022.

fot. mat. pras.
Dąb Fabrykant wyróżniony przez nieMAPĘ. Czego się z niej dowiemy?
11 zdjęć
fot. mat. pras.
fot. Stefan Brajter
fot. mat. pras.
fot. Stefan Brajter
fot. mat. pras.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Co „jedzą" dęby? Jak sprawdzić ich „linie papilarne"? Dla kogo dąb jest mieszkaniem, a kto lubi się pod nim skryć? Odpowiedzi na te i inne pytania daje nowa nieMAPA Oto Dąb. nieMAPĘ można za darmo pobrać ze strony www.niemapa.pl

Na nieMAPIE możemy przyjrzeć się dębom z bliska, zobaczyć ich mieszkańców i powiązania z ekosystemem. Poznamy też sylwetki „dębów celebrytów" takich jak chociażby wspomniany Dąb Fabrykant z Łodzi, Dąb Dunin czy Bartek. – mówi Joanna Guszta, twórczyni NIEMAPY.

Premiera wydawnictwa łączy się z polską premierą kinową filmu „Serce dębu" (reż. Laurent Charbonnier/Michel Seydoux). W obsadzie, poza tytułowym dębem, zobaczymy znanych i lubianych „aktorów" – wiewiórki, chrząszcze i sójki.

Dodatkowo oglądając film – możemy pomóc przyrodzie. Z każdego zakupionego biletu na „Serce dębu" część kwoty zostanie przeznaczona na przyszłoroczną akcję sadzenia lasu z Fundacją Las na Zawsze. 10 biletów to 1 mkw lasu.

ZOBACZ TAKŻE