Artur Rojek zaprasza na festiwal muzyczny do Łodzi. Great September już we wrześniu

Artur Rojek, który kieruje OFF Festivalem i Łukasz Minta, twórca Spring Break oraz miasto Łódź połączyli siły w nowej inicjatywie. Nowy festiwal Great September będzie miejscem spotkań branży muzycznej i szansą dla zespołów z całego kraju, by trafić do szerokiej publiczności. Zapraszamy od 15 do 17 września do Łodzi!

fot. ŁÓDŹ.PL
Artur Rojek zaprasza na nowy festiwal muzyczny

Dynamiczny rozwój polskiej sceny muzycznej został zakłócony przez pandemię i związane z nią obostrzenia. To jednak nie zabiło talentu, nie powstrzymało kreatywności, ale utrudniło dotarcie nowym artystom do ich potencjalnych odbiorców. Great September wychodzi temu naprzeciw, wypełniając lukę po poznańskim Spring Break. W Łodzi powstanie stacja przesiadkowa pomiędzy garażem czy piwnicą, w których rodzi się muzyka, a scenami takich festiwali jak katowicki OFF.

Koncerty w całej Łodzi

Koncerty Great September odbywać się będą w łódzkich klubach muzycznych, wtopionych w unikalną architekturę miasta. Bo nie przypadkiem gospodarzem festiwalu będzie właśnie Łódź – miasto w sercu Polski, którego postindustrialny charakter połączony z niepokornym, kreatywnym duchem, każą dziś myśleć o Łodzi jako o miejscu o charakterze zbliżonym do nowojorskiego Williamsburga, Shoreditch w Londynie czy berlińskiego Prenzlauerbergu. Tu oddycha się historią i zarazem tworzy nową. 

Projekt o pełnej nazwie Great September Showcase Festival & Conference łączyć będzie występy gwiazd z koncertami artystów, którzy czekają na odkrycie (i jako gwiazdy tu wrócą, za kilka lat…). Rozmowy kuluarowe i nieformalne spotkania towarzyszyć będą oficjalnej części konferencyjnej, z dyskusjami panelowymi i warsztatami poświęconymi najważniejszym wyzwaniom gwałtownie zmieniającej się branży muzycznej.

Szczegóły już wkrótce, ale termin radzimy już zarezerwować sobie termin: 15-17 września, Łódź.

ZOBACZ TAKŻE