Audioriver 2024 w Łodzi. Jak będzie wyglądać teren festiwalu? [WIZUALIZACJE]

Audioriver 2024 odbędzie się w dniach 12-14 lipca. Pierwsza edycja festiwalu w Łodzi będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Organizatorzy zapowiadają postawienie sześciu głównych scen oraz dodatkowych stref z atrakcjami. 

Audioriver 2024 w Łodzi - wizualizacje
Audioriver 2024 w Łodzi - wizualizacje
4 zdjęcia
Audioriver 2024 w Łodzi - wizualizacje
Audioriver 2024 w Łodzi - wizualizacje
Audioriver 2024 w Łodzi - wizualizacje
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Scena główna Audioriver w Łodzi

Centralną częścią festiwalu będzie scena główna, która stanie przed Górką Retkińską. Na konstrukcji wyposażonej w olbrzymie ekrany zobaczyć będzie można największe gwiazdy festiwalu: Fever Ray z teatralnym koncertem, Victorię de Angelis z grupy Måneskin we wspólnym występie z Partiboiem69, okrzyknięty najlepszym zespołem koncertowym w plebiscycie Beatportu duński skład WhoMadeWho czy słynący z filmowego rozmachu duet Kiasmos.

Scena Circus Audioriver w Łodzi

W Łodzi stanie też ikoniczny Circus, jeden z symboli Audioriver. Scena w namiocie cyrkowym gości od zawsze czołowych reprezentantów scen house i techno. W tym roku będą to m.in. Stephan Bodzin, który słynie z tego, że podróżuje ze stukilowym bagażem zabezpieczającym jego drogocenne kontrolery i syntezatory czy Joris Voorn, który zagra w Łodzi z premierowym live actem. Dla wielbicieli cięższych brzmień, igloo konstrukcja Kosmosu przemieni się w industrialną przestrzeń podkreślającą surowość muzyki m.in. legendy Detroit techno Richiego Hawtina czy Sary Landry, której występ w Boiler Roomie może pochwalić się milionową widownią. 

Scena Hybrid Audioriver w Łodzi

Podobny namiot stanie również dla wielbicieli muzyki basowej. Jej przedstawiciele zjadą się z całego świata, prezentując szerokie spektrum brzmień i inspiracji. Obok tuzów gatunku jak Sub Focus, Metrik czy Black Sun Empire, scena Hybrid będzie również miejscem prezentacji brzmień sceny łódzkiej, nawiązując do korzeni Łodzi jako polskiej stolicy muzyki drum & bass.

Scena Studio Audioriver w Łodzi

Scena Studio to z kolei pozycja dla wielbicieli klasycznych, lżejszych brzmień, od disco po euforyczny house. Umieszczona wśród drzew scena, podobnie jak chilloutowa strefa znajdująca się tuż obok, będzie najbardziej magiczną od strony wizualnej, zabierając uczestników w podróż z muzyką wśród natury i barwnych instalacji. Będzie to okazją do kolejnego spotkania z prawdziwymi gwiazdami jak Gorgon City, Folamour AV czy Dixon. 

Strefy gastronomiczne Audioriver w Łodzi

Na terenie festiwalu znajdą się też strefy gastronomiczne, w których zaprezentują się m.in. lokalni przedsiębiorcy, a cały teren zostanie udekorowany i ozdobiony światłami. Na gości spoza Łodzi czeka również pole namiotowe ulokowane bezpośrednio przy terenie festiwalu.

Karnety dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem platform Biletomat i eBilet. Do 10 czerwca dostępna jest promocyjna pula karnetów w cenie 580 złotych za dwudniową wejściówkę i 720 złotych za trzydniową. W sprzedaży są również bilety na poszczególne dni oraz karnety VIP. Współorganizatorem festiwalu jest Łódzkie Centrum Wydarzeń. 

Więcej informacji na stronie audioriver.pl/bilety. 

ZOBACZ TAKŻE