Audioriver 2024 w Łodzi już za miesiąc. Znamy cały program zagraniczny festiwalu!

Do rozpoczęcia festiwalu Audioriver 2024 w Łodzi zostało już niewiele ponad miesiąc. Organizatorzy imprezy zapowiadają więc przyjazd ostatnich zagranicznych gwiazd. Kto wystąpi na Łódzkich Błoniach?

Audioriver 2024 Łódź
Audioriver 2024 Łódź
16 zdjęć
Audioriver 2024 Łódź
Audioriver 2024 Łódź
Audioriver 2024 Łódź - Jonathan Kaspar
Audioriver 2024 Łódź - Raven
Audioriver 2024 Łódź - Azzecca
ZOBACZ
ZDJĘCIA (16)

Na Audioriver 2024 w Łodzi wystąpią:

Azzecca (US) Catz ‘n Dogz (PL) Deas (PL) Echonomist live (GR) Jonathan Kaspar (DE) Julya Karma (US) Gigee (PL/FR) Logic1000 (AU/DE) Lovefoxy (DE) Nastia b2b Bambi Uzi (UA/PL) Pan-Pot (DE) Raven (CA/DE) Seba & Paradox live (SE/UK)

Nastia / Seba & Paradox

Obecność NASTII na Audioriver nie powinna być zaskoczeniem. To jedna z najbardziej rozchwytywanych ukraińskich DJ-ek. Niespodzianką na pewno będzie jednak sam jej występ. Znana przede wszystkim ze sceny techno artystka tym razem zaprezentuje się w repertuarze drum & bassowym. To jedna z jej ukrytych pasji, których możemy doświadczyć tylko w wyjątkowych momentach. Tym będzie wspólny występ b2b z największą obecnie łódzką gwiazdą muzyki elektronicznej, ogłoszoną już wcześniej BAMBI UZI. Program sceny Hybrid uzupełnia występ SEBY & PARADOX w formule live. Współpracujący od lat duet przyjeżdża z nowym materiałem i zaprezentuje na Audioriver utwory z albumu planowanego na przyszły rok. 

Echonomist

Program sceny głównej uzupełnia ECHONOMIST, artysta związany z Innervisions, który po blisko dwóch dekadach wydał w końcu swój debiutancki album. Do perfekcji doprowadza na nim swoje brzmienie, nad którym unosi się nieco tajemniczy charakter. To zasługa motorycznych rytmów i chilloutowej atmosfery, które z pozoru przeciwstawne, dają wspólnie wspaniały efekt. W Łodzi usłyszymy go oczywiście w formule koncertowej!

Jonathan Kaspar / Pan-Pot / Raven / Deas

Na Audioriver usłyszeć będzie można również różne oblicza niemieckiej sceny house i techno. Z Koloni—stolicy microhouse’u—przyjedzie JONATHAN KASPAR, specjalista od minimalistycznych i hipnotycznych form muzyki house’owej. Gęste, pełne funku, porywające brzmienia zaprezentuje berliński duet techno PAN-POT. Ze stolicy Niemiec przyjedzie również RAVEN, która podkręci tempo na scenie Kosmos. Artystka zaczynała od związków z wytwórnią Rekids, prowadzoną przez Radio Slave, ale w swoich setach porusza się po rejonach hard techno. Program najcięższej sceny festiwalu uzupełnia również DEAS, bez wątpienia jeden z obecnie najbardziej rozchwytywanych polskich artystów techno.

Catz'n Dogz / Azzecca / Logic1000 / Lovefoxy / Julya Karma / Gigee

Festiwal nie mógłby się odbyć również bez innego celebrowanego projektu, jakim jest cieszący się międzynarodowym uznaniem house’owy duet CATZ ‘N DOGZ. Na wielbicieli słonecznej muzyki czeka również AZZECCA, chicagowska DJ-ka i promotorka imprez z cyklu Dirty Disco, czy LOGIC1000, utalentowana producentka i DJ-ka z Australii, która house’owe brzmienia wspiera inspiracjami UK garage. Na eklektyzm stawia również LOVEFOXY, której nieprzewidywalne sety eksplorują wszystkie dekady muzyki klubowej. Wielbicieli niekończących się arpeggiów i crescend czekają sety JULYI KARMY, podopiecznej Rüfüsa du Sol oraz GIGEE, polskiej artystki, ktora może pochwalić się wydawnictwami w tak prestiżowych labelach jak Mobilee czy Spectrum. Wisienką na torcie jest występ ZUZKI, pochodzącej z Łodzi DJ-ki zafascynowanej m.in. dark disco.

Wyżej wymienieni artyści i artystki dołączają do bogatego programu, w którym znajdują się m.in. Fever Ray, Richie Hawtin, Damian Lazarus, Stephan Bodzin, Sara Landry, Mall Grab, Gorgon City, Overmono, Elderbrook, WhoMadeWho, Metrik czy Kiasmos. Niedługo zostanie podany cały skład festiwalu uzupełniony o występy na mniejszych scenach oraz timetable. 

Audioriver 2024 w Łodzi odbędzie się 12-14 lipca na Łódzkich Błoniach. Karnety dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem platform Biletomat i eBilet. Do 10 czerwca dostępna jest promocyjna pula karnetów w cenie 580 złotych za dwudniową wejściówkę i 720 złotych za trzydniową. W sprzedaży są również bilety na poszczególne dni. Więcej informacji na stronie audioriver.pl/bilety. Współorganizatorem festiwalu jest Łódzkie Centrum Wydarzeń.

ZOBACZ TAKŻE