Autobus dla bezdomnych i potrzebujących już w trasie. Będzie kursował aż do marca [ZDJĘCIA]

W piątek, 1 grudnia, o godz. 21:00 sprzed Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady wyjechał „Autobus dla bezdomnych i potrzebujących”. Osoby w kryzysie bezdomności i potrzebujące wsparcia dostaną ciepły posiłek, będzie można także wymienić odzież i pojechać do noclegowni.

Autobus dla bezdomnych i potrzebujących
Autobus dla bezdomnych i potrzebujących już w trasie, fot. LODZ.PL
7 zdjęć
Autobus dla bezdomnych i potrzebujących
Autobus dla bezdomnych i potrzebujących
Autobus dla bezdomnych i potrzebujących
Autobus dla bezdomnych i potrzebujących
Autobus dla bezdomnych i potrzebujących
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Autobus wyjeżdża na ulice nieprzerwanie od 2004 r., kursuje od 1 grudnia do 15 marca. 

Tegoroczna trasa „Autobusu dla bezdomnych i potrzebujących” wiedzie od Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady przez dworzec Łódź Kaliska (od strony al. Unii Lubelskiej), pl. Barlickiego (od strony ul. Małej), Stary Rynek (od strony ul. Podrzecznej) oraz ul. Śmigłego Rydza/Częstochowską. Przystanki na trasie zostały zaplanowane w oparciu o miejsca, w których najczęściej gromadzą się osoby w kryzysie bezdomności, a godzina zakończenia kursu jest uzależniona od liczby osób korzystających ze wsparcia.

Każdy potrzebujący, który pojawi się na trasie, dostanie pieczywo, ciepłą zupę i herbatę. Posiłki będą przygotowywane codziennie w kuchni schroniska przy ul. Nowe Sady. Będzie można wymienić odzież, dostać koce, a chętni zostaną odwiezieni do Noclegowni przy MCTiPZ przy ul. Przybyszewskiego 253.

Także w piątek, 1 grudnia, zaczyna działać Świetlica dla Osób Bezdomnych przy al. Piłsudskiego 119, prowadzona przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata, gdzie osoby w kryzysie bezdomności mają zapewnione posiłki i ciepłe napoje, mogą uzupełnić odzież, skorzystać z węzła sanitarnego, środków czystości i higieny osobistej oraz pomocy pielęgniarskiej. Świetlica będzie działać do 15 marca i jest otwarta w godz. 8:00–16:00.

ZOBACZ TAKŻE