Miejska Wigilia dla osób samotnych w Łodzi 2023. 800 łodzian zasiądzie przy wspólnym stole

Przy wspólnym stole w Hali Expo zasiądzie 800 łodzian, a do osób potrzebujących, które nie mogą wziąć udziału w spotkaniu zostaną dostarczone świąteczne paczki.

Miejska Wigilia dla osób samotnych w Łodzi 2023. 800 łodzian zasiądzie przy wspólnym stole
Miejska Wigilia dla osób samotnych w Łodzi 2023. 800 łodzian zasiądzie przy wspólnym stole

Do mieszkańców Łodzi, którzy z różnych powodów spędzaliby najbliższe Boże Narodzenie   w samotności, jak również do łodzian, którzy potrzebują wsparcia, doświadczają bezdomności i mierzą się z różnymi trudnościami życiowymi, skierowane jest zaproszenie na Miejską Wigilię dla Samotnych w Łodzi organizowaną przez Urząd Miasta Łodzi i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi we współpracy z Centrum Służby Rodzinie.

– Chcemy, aby w ten szczególny czas, jakim jest Boże Narodzenie, osoby samotne, które nie mają możliwości spędzenia świąt wśród bliskich, mogły zasiąść w wigilię przy wspólnym, świątecznym stole – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. – Jak co roku, wspólnie z Centrum Służby Rodzinie, zapraszamy wszystkich, którzy mają taką potrzebę, do spędzenia z nami wigilii. Będzie ona miała charakter ekumeniczny – w spotkaniu wezmą udział duchowni różnych wyznań. Zapraszamy w niedzielę, 24 grudnia o godz. 12:00.

– Zapisy na wigilię stacjonarną będą przyjmowane od 7 grudnia przez najbliższy tydzień (do 14 grudnia) pod tym samym numerem telefonu, co w ubiegłym roku (42) 208 25 58 – przez pracowników Wydziału Wspierania Osób w Kryzysie Bezdomności – informuje Marlena Mazerant, zastępczyni dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. – Dla tych osób, które nie będą mogły samodzielnie dotrzeć na wigilię w Hali Expo, przygotujemy 200 paczek z takimi samymi świątecznymi potrawami. Paczki otrzymają potrzebujący, z którymi pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi współpracują na co dzień, w szczególności korzystający ze wsparcia w formie usług opiekuńczych – osoby samotne, nie opuszczające swoich domów z powodu wieku, niepełnosprawności czy choroby.

Zapisy na wigilię stacjonarną w Hali Expo pod numerem telefonu (42) 208 25 58 będą przyjmowane od czwartku 7 grudnia do czwartku 14  grudnia – w poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godz. 8:00–16:00, a we wtorek w godz. 9:00 – 17:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Znasz osobę potrzebującą?

Jeśli ktoś z mieszkańców ma w swoim otoczeniu samotną i potrzebującą osobę, która ma trudności  z wychodzeniem z domu, a nie korzystała do tej pory z usług MOPS Łódź, może również zgłosić potrzebę przygotowania dla niej paczki. Można to zrobić pod podanym numerem telefonu lub osobiście w najbliższym Punkcie Pracy Socjalnej Wydziału Pracy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Za przygotowanie wszystkich potraw, dostarczenie paczek ze świątecznymi potrawami do potrzebujących oraz całą oprawę stacjonarnej wigilii w Hali EXPO odpowiada Centrum Służby Rodzinie.

Uczestnicy zarówno wigilii w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej będą mogli skosztować tradycyjnych świątecznych potraw, m.in. czerwonego barszczu z uszkami, sałatki śledziowej, kapusty z grochem, pierogów z kapustą i grzybami, pieczonych mięs, ciast, oraz kompotu z suszu. W sumie Centrum Pomocy Rodzinie przygotuje porcje dla 1000 osób.

 

ZOBACZ TAKŻE