Będzie nowy przystanek kolejowy w Zgierzu. Utrudnienia na trasie do Łowicza [SZCZEGÓŁY]

Zgierz będzie miał nowy przystanek kolejowy! Właśnie ruszyły prace przy budowie nowej stacji na osiedlu Rudunki, czyli po wschodniej stronie miasta, nieco ponad kilometr na północ od dworca Zgierz. To popularna trasa kolejowa łącząca Łódź i Zgierz ze Strykowem, czy Głownem. Niestety, budowa nowego przystanku oznacza spore utrudnienia na tej popularnej linii.

Będzie nowy przystanek kolejowy w Zgierzu
Będzie nowy przystanek kolejowy w Zgierzu

Nowy przystanek jest budowany przy ul. Zegrzanki w Zgierzu. W tym miejscu znajduje się również przejazd kolejowy. W przyszłości będą mogły zatrzymywać się tam pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, jadące w kierunku Łowicza, a także w kierunku Łodzi. Poza nowymi peronami pojawią się tam wiaty, ławki, a także parking i stojaki dla rowerów. Przystanek będzie też oświetlony — staną na nim latarnie. Całość inwestycji będzie kosztowała ponad 3,5 mln zł. Niestety budowa peronów, a także remont dwóch mostów musi oznaczać utrudnienia.

Autobus za pociąg

Utrudnienia nie są małe, bo trasę między Zgierzem a Glinnikiem trzeba było zamknąć całkowicie. Dlatego ŁKA zdecydowały się na uruchomienie autobusów zastępczych pomiędzy Zgierzem a Łowiczem. Komunikacja zastępcza objęła całą trasę, żeby oszczędzić pasażerom przesiadek. Dlatego, jeśli chcemy pojechać na przykład z Łodzi do Łowicza, musimy dojechać pociągiem do Zgierza, gdzie obok dworca ustawiono przystanek autobusowy. Później przesiadamy się na autobus i to nim właśnie dojedziemy do dworca w Łowiczu. Utrudnienia potrwają aż do 5 maja.

ZOBACZ TAKŻE