Beksiński Live w Łodzi. Spektakularne widowisko inspirowane twórczością malarza w Atlas Arenie

Obrazy jednego z najbardziej wpływowych polskich artystów XX wieku stały się inspiracją i motywem przewodnim wyjątkowego koncertu, połączonego z multimedialnym spektaklem. Beksiński Live w Łodzi.

Beksiński Live w Łodzi. Spektakularne widowisko inspirowane twórczością malarza w Atlas Arenie
Beksiński Live w Łodzi. Spektakularne widowisko inspirowane twórczością malarza w Atlas Arenie

Beksiński Live 2024 to kolejna odsłona spektaklu multimedialnego zainspirowanego twórczością Zdzisława Beksińskiego. Muzyczne show zawita do Łodzi już 10 lutego 2024 roku i odbędzie się w Atlas Arenie.

Wydarzenie opiera się na muzyce skomponowanej przez Michała Wasilewskiego i Kamila Zawiślaka Wishlake’a, którzy podjęli się przełożenia malarstwa Beksińskiego i towarzyszących mu emocji na dźwięki i słowa. W ten sposób powstała poetycka interpretacja sztuki mistrza. W czasie łódzkiego koncertu do duetu dołączą wyjątkowi goście: Nosowska, Błażej Król, Natalia Szroeder i Fisz. Głównym tematem spektaklu jest współczesny człowiek, który konfrontuje się m.in. z własnym przeznaczeniem, śmiercią, lękami i rozterkami.

AI w połaczeniu z malarstwem Beksińskiego

W wydarzeniu ważną rolę odgrywa też sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę oraz artystów sztuk wizualnych. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu.

Zdzisław Beksiński należy do najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego wizjonerska twórczość nieustannie intryguje i inspiruje kolejne pokolenia widzów. Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku. Dzieła Zdzisława Beksińskiego użyte w spektaklu i komunikacji są wykorzystywane na licencji Muzeum.

Więcej informacji na stronie: http://www.beksinski.live/.

SONDA

Wybierasz się na Beksiński Live?

ZOBACZ TAKŻE