Bezpłatna rehabilitacja dla niepełnosprawnych z DDP na Widzewie

Niepełnosprawni podopieczni z Domu Dziennego Pobytu na Widzewie skorzystają z dodatkowej, bezpłatnej rehabilitacji. To efekt współpracy między Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej a firmą FEL - MED.

fot. ŁÓDŹ.PL
Rehabilitacja w Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych przy ul. Ćwiklińskiej 5a
4 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Firma FEL - MED zaoferowała po 80 godzin rehabilitacji dla osób, które mają znaczy stopień niepełnosprawności. Skorzysta z nich 13 podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy na co dzień korzystają z Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych przy ul. Ćwiklińskiej 5a na Widzewie.

- Każdy z 13 pacjentów może liczyć w sumie na 80 dni rehabilitacji podzielonej na 8 cykli - każdy po 10 dni zabiegów. Z rehabilitacji skorzystają osoby pełnoletnie, ze znacznym stopniem niepełnosprawności - mówi Jacek Rudnicki z FEL- MEDU. 

Zabiegi w placówce lub w domu

Zajęcia będą dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej osoby - diagnozowaniem i zleceniem odpowiedniej formy fizjoterapii zajęli się już lekarze rehabilitacji i magistrzy - fizjoterapeuci pracujący na co dzień w Centrum Rehabilitacji firmy FEL-MED przy al. Piłsudskiego 133D. Placówka jest wprawdzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ale łatwiej i sprawniej będzie, gdy rehabilitacja większości osób będzie się odbywała w ich domach rodzinnych. Choćby z tego względu, że wszyscy podopieczni z tej placówki mają znaczny stopień niepełnosprawności, więc często wymagają specjalistycznego transportu. I tak 11 osób skorzysta z zabiegów w domach, zaś pozostała dwójka zdecydowała się na dojazd do placówki przy al. Piłsudskiego.

Trzeba pamiętać, że Dom Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych ma rehabilitanta, który każdego dnia zajmuje się fizjoterapią podopiecznych placówki. Niemniej w przypadku tak poważnych schorzeń jakie dotykają tamtejszych mieszkańców każda pomoc w rehabilitacji jest potrzebna i cenna.

Bezpłatna fizjoterapia od FEL-MED

Dodatkowo firma FEL - MED oferuje pakiet zabiegów dla 40 osób z lekkim i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Jedyny warunek to skończony 16 rok życia oraz zamieszkanie na terenie Łodzi i ościennych gmin. Każda z tych 40 osób mogłaby liczyć na 30 dni zabiegów - w 3 cyklach po 10 dni zabiegowych. Nie jest tu potrzebne skierowanie. Wystarczy, by zainteresowane osoby zgłosiły się do FEL - MED. W sprawie bezpłatnych fizjoterapii można dzwonić pod numer telefonu 512 084 470

ZOBACZ TAKŻE