Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów. Jak się zapisać? [SZCZEGÓŁY]

Od poniedziałku (11 września) łódzcy seniorzy mogą zapisać się na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Jakie warunki trzeba spełnić? Gdzie i jak się zapisać? Sprawdź szczegóły!

Szczepienia dla seniorów
Seniorze, zapisz się na bezpłatne szczepienia!, fot. ENVATO ELEMENTS

Program szczepień jest skierowany do osób 65+, które leczą się z powodu przewlekłej choroby dolnych dróg oddechowych, cukrzycy lub nadciśnienia. Jeśli zostaną zakwalifikowane do programu, skorzystają ze szczepionek rekomendowanych przez WHO. Szczepienia są bezpłatne, a miasto przeznaczyło na ten cel 400 tys. zł.

Program bezpłatnych szczepień będzie realizowany w 10 placówkach. Są to wszystkie miejskie centra medyczne: Bałuty, Górna, Polesie, Widzew, Śródmieście  i Jonscher, oraz cztery inne podmioty lecznicze: Kamień Milowy, Medycyna Grabieniec, Łódzki Ośrodek Medycyny Pracy, SPZOZ Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Co istotne, w ramach programu nie obowiązuje rejonizacja. Każdy pacjent może zgłosić się do najbliższej jednostki. Nie trzeba nawet być ubezpieczonym. Wystarczy zadzwonić do wybranej przychodni i umówić się na szczepienie. 

ZOBACZ TAKŻE