Bezpłatne testy antygenowe na COVID-19 w Matce Polce. Bez skierowania!

Pandemia COVID-19 niestety wciąż się nie skończyła, a lekarze alarmują, że wkrótce czeka nas również szczyt zachorowań na grypę. To oznacza, że będziemy podwójnie zagrożeni infekcjami. Przy objawach przeziębienia tym bardziej warto sprawdzić, co nam dolega.

test covid
Przetestować się za darmo pod kątem COVID-19 można w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, fot. envato elements

Teraz, żeby zrobić test na Covid-19, potrzebne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. W przeciwnym razie możemy wykonać go tylko komercyjnie i musimy za niego zapłacić. Z tego powodu wiele osób decyduje się na testy apteczne, które nie dają stuprocentowej pewności.

Szybko i bezpiecznie przy Matce Polce

Między innymi dlatego lekarze z Matki Polki zdecydowali się udostępnić łodzianom bezpłatne testy antygenowe. Wystarczy zgłosić się do specjalnego autobusu, zaparkowanego przed szpitalem (ul. Rzgowska 281/289). Tam w godzinach 8:00–16:00 (w weekend między 15:00 a 19:00), bez skierowania, będziemy mogli zrobić wymaz. Pobierze go pielęgniarka, dzięki czemu mamy pewność, że test zostanie przeprowadzony bezpiecznie, a wynik dostaniemy po kilkudziesięciu minutach. „Wymazobus” będzie dostępny dla pacjentów do 4 grudnia.

Zaszczep się na COVID-19 i grypę!

Jeśli jeszcze tej zimy nie chorowaliśmy, warto pomyśleć o szczepieniach — zarówno przeciw koronawirusowi, jak i przeciwko grypie. Szczyt grypowy lekarze przewidują na początek przyszłego roku i wszystko wskazuje na to, że zachorowań będzie więcej niż zwykle. Jak wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia, z powodu grypy, tylko w tym 2022 r., do szpitali trafiły już niemal 3 tys. osób. 

ZOBACZ TAKŻE