Bezstresowa końcówka. Rezerwy ŁKS nadal będą grały w drugiej lidze

Choć przez większość część sezonu piłkarze drugiej drużyny ŁKS balansowali na granicy miejsc dających prawo do gry o pierwszoligowy awans, to dopiero w samej końcówce mogą być pewni utrzymania w drugiej lidze.

II liga piłki nożnej. Fot: Marek Młynarczyk

Po remisie 2:2 z Radunią Stężyca łodzianie mają na koncie 45 pkt. i zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek przewaga nad strefą spadkową wynosi osiem oczek, więc nie trzeba się już oglądać za siebie. Tylko trzy punkty dzielą natomiast ŁKS II od strefy barażowej. Grą o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej ekipa z al. Unii też się jednak nie musi martwić, gdyż spadek z ekstraklasy pierwszego zespołu zamknął rezerwom możliwość walki o pierwszą ligę. Dwa pozostałe mecze łodzianie mogą więc rozegrać bez zbędnych obciążeń, co powinno ułatwić pokazanie pełni możliwości.

W niedzielę 19 maja o godzinie 16:00 rezerwy ŁKS rozpoczną w Lubinie mecz z drugą drużyną Zagłębia, a cztery dni później zakończą sezon starciem z GKS Jastrzębie na Stadionie Króla (godz. 16:00).

ŁKS II Łódź – Radunia Stężyca 2:2 (1:0). Bramki: 1:0 Mateusz Bąkowicz (21, z karnego), 1:1 Mateusz Kuzimski (58), 1:2 Roko Kurtovic (84), 2:2 Yoya Kamon (86).

ZOBACZ TAKŻE