Nadchodzą zmiany. Widzew Łódź i ŁKS poszukają wzmocnień składów

Koniec sezonu na boiskach to początek gorącego okresu w gabinetach. Nie inaczej jest w Widzewie i ŁKS-ie. Oba kluby rozpoczęły już pierwsze przymiarki przed nowym sezonem.

Bartłomiej Pawłowski
Bartłomiej Pawłowski

Łódzki Klub Sportowy nie spełnił pokładanych w nim nadziei i wylądował w Fortuna 1. Lidze. Oznacza to, że Rycerzy Wiosny czeka kolejna rewolucja. Większość zawodników z obecnego składu ma opuścić stadion przy al. Unii Lubelskiej 2. Robert Graf, wiceprezes do spraw sportowych, wprowadza swoje nowe porządki w klubie. Słychać głosy, że nowy ŁKS ma być budowany wokół takich postaci jak Kamil Dankowski, Bartosz Szeliga i Piotr Janczukowicz. Ich ekstraklasowe doświadczenie ma zaprocentować szybkim awansem. Pojawiają się też pierwsze informacje odnośnie szkoleniowca. Marcin Matysiak nie będzie prowadził drużyny jako pierwszy trener. Rozpatrywane są inne kandydatury na to stanowisku, w tym Konrada Geregi ze Skry Częstochowa.

Problemy w raju

Wydawało się, że w Widzewie ostatnio wszystko się układa – do czasu. Najpierw przyszedł kryzys sportowy i trzy porażki z rzędu, później kontuzja Bartłomieja Pawłowskiego, a na koniec zerwanie umowy sponsorskiej z PKP Cargo. Wszystko to sprawia, że RTS może stracić bardzo duże pieniądze, a potrzeby transferowe są spore. W przestrzeni medialnej pojawiają się już pierwsze nazwiska. Portal Meczyki.pl poinformował o zainteresowaniu trzema graczami: Borislavem Stankovem, Krzysztofem Machowskim i Henrique Pereirą. Z kolei telegraph.bg podaje, że Iwan Turicow dołączy do łódzkiego zespołu na zasadzie wolnego transferu. Jak na razie, wszystkie te informacje są tylko w przestrzeni medialnej. Najbliższe tygodnie zweryfikują ich prawdziwość.

ZOBACZ TAKŻE