Biblioteka Miejska w Łodzi. Klasyczne horrory, kryminały, warsztaty pisarskie i więcej [PRZEWODNIK]

Na bezpłatne wydarzenia dla dużych i małych zaprasza Biblioteka Miejska w Łodzi. Sprawdź, co szykuje na nadchodzący tydzień.

biblioteka
Biblioteka Miejska w Łodzi zaprasza na kolejne wydarzenia, fot. lodz.pl

w poniedziałek 

To błąd! Naprawdę?

30 października, godz.17:00

Biblioteka Odyseja, ul. Wschodnia 42

Kolejne spotkanie z cyklu „Podróże językowe”. – Obalimy pewne mity dotyczące poprawności językowej, przez które paradoksalnie jeszcze bardziej „ryzykujemy” popełnienie błędu – zapowiadają organizatorzy. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy: 577 470 040.

we wtorek

Jesienne obrazy 

31 października, godz.17:00

Biblioteka Traf, ul. Cieszkowskiego 11

Warsztat plastyczny dla dzieci w wieku 4–6 lat, podczas którego stworzą one jesienne obrazy, wykorzystując zebrane dary natury. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy: 571 553 071.

W czwartek 

Kino Grozy. Klasyczne Horrory 

2 listopada, godz. 17:00

Mediateka MeMo, ul. Moniuszki 5

Przegląd klasycznych horrorów z lat 30, 40 i 50. Na ekranie zagoszczą jedne z najbardziej kultowych kreatur w historii kinematografii! Znane klasyki, produkcji studia wchodzącego w skład „małej trójki”, będzie można zobaczyć w zremasteryzowanej kopii w jakości Full HD, w wersji z angielskimi napisami.  

Widzowie obejrzą dwa filmy, które poprzedzone będą krótką prelekcją.

  • Film z 1933 r. w reżyserii Jamesa Whale’a. Szalony naukowiec postanawia terroryzować lokalną społeczność po tym, jak udaje mu się opracować specyfik czyniącym go niewidocznym dla innych.
  • Film z 1943 r. w reżyserii Arthura Lubina. Skrzypek z paryskiej opery jest zakochany w pięknej sopranistce. Pewnego dnia wdaje się w bójkę, podczas której zostaje oblany kwasem i na zawsze oszpecony. Od tej chwili błąka się po podziemiach opery.

w piątek

Warsztaty twórczego pisania dla dzieci i młodzieży

3 listopada, godz. 17:00

Biblioteka Inspiracja, ul. Natalii 4

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy w przyjaznej atmosferze chcą doskonalić swoją umiejętność tworzenia tekstów. Wstęp wolny. 

Przewodnik po artystach

3 listopada, godz. 18:00

Mediateka MeMo, ul. Moniuszki 5

Spotkanie autorskie z Patrycją Just wokół książki „Przewodnik po artystach” oraz koncert Lucas Flint. Debiutancka książka to przewodnik po artystach, których autorka realnie spotkała na przestrzeni roku. Obejmuje inspirujących twórców z Polski, Chorwacji i Francji. Spotkaniu będzie towarzyszyć kilkudniowa wystawa prac autorki, przedstawiająca ilustracje stworzone do książki, oraz koncert łódzkiego zespołu Lucas Flint, który przeniesie słuchaczy w świat dźwięków nastrojowego bedroom popu i delikatnego lo-fi jazzu. Wstęp wolny.

Dziecko też człowiek

3 listopada, godz. 17:00

Biblioteka Tuvim, ul. Tuwima 46

Spotkanie z cyklu „Dziecko też człowiek”, którego tematem będzie „Uregulowanie kontaktów z dziećmi oraz zabezpieczenia materialnego jako forma stabilizacji emocjonalnej rodziny”. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy: 574 410 063.

w sobotę

Dlaczego fascynuje nas zło?

4 listopada, godz. 17:00

Mediateka MeMo, ul. Moniuszki 5

Panel dyskusyjny z Justyną Kopińską i Karoliną Anną. Dlaczego kryminały, seriale i podcasty kryminalne są tak popularne? Czy jest w tym coś niepokojącego? W rozwiązaniu popkulturalnego fenomenu seryjnych morderców i odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak wiele odbiorców fascynuje zło, pomogą nam gościnie Justyna Kopińska – dziennikarka, reportażystka, oraz Karolina Anna – autorka podcastu Zagadki Kryminalne. Wstęp wolny.

ZOBACZ TAKŻE