Biblioteka Miejska w Łodzi na rowerze. Zobacz, gdzie złapiesz bibliotekarza

Kto nie ma czasu chodzić do biblioteki, ten z radością powita bibliotekarza na... rowerze! W akcji Biblioteki Odyseja – „Biblioteka w Drodze” książki wypożyczać można bowiem wprost z rowerowego wózka.

fot. mat. pras.
Biblioteka zaprasza wszystkich chętnych

Wakacje to czas wytchnienia, który przyjemnie można spędzić z książką w ręku, jednak nie każdemu chce się pofatygować do biblioteki. Już trzeci rok z rzędu Biblioteka Odyseja ułatwia łodzianom dostęp do książek, prowadząc akcję „Biblioteka w Drodze”.

„Biblioteka w Drodze” na Piotrkowskiej

W każdą środę w godzinach 16:00–18:00 bibliotekarze jeżdżą po ul. Piotrkowskiej specjalnym rowerem turystycznym. W kuferku mają stos powieści i wypożyczają je wszystkim zainteresowanym, którzy dostają książkę dosłownie do ręki, a mogą ją zwrócić podczas kolejnego przejazdu roweru lub do końca września we wszystkich filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Do wypożyczenia nie jest potrzebna karta biblioteczna. 

Biblioteka Odyseja bada, co czytamy

Co tydzień bibliotekarze mają inny zestaw książek do rozdania. Jest wśród nich m.in. literatura faktu, fikcja, powieści polskie i obce. Zawsze też znajdują się propozycje dla dzieci. Przy okazji wypożyczeń badane są preferencje czytelnicze łodzian, a wyniki sond pojawiają się na oficjalnym profilu Biblioteki Odyseja na Facebooku. 

Akcja trwa do końca wakacji.

ZOBACZ TAKŻE