Biblioteka Miejska w Łodzi. Spotkanie z Feliksem Falkiem, warsztaty pisarskie i nie tylko [PRZEWODNIK]

Biblioteka Miejska w Łodzi zaprasza na kolejne wydarzenia dla dużych i małych. Sprawdź, co dzieje się w poszczególnych placówkach i nie przegap niczego!

biblioteka
Biblioteka Miejska w Łodzi zaprasza na kolejne wydarzenia, fot. LODZ.PL

PONIEDZIAŁEK

Meksyk – kraj Majów, Azteków i białych plaż

27 listopada, godz. 17:30

Biblioteka Odyseja, ul. Wschodnia 42

Wyrusz w daleką podróż przez Atlantyk do Meksyku na spotkanie z historią tego kraju, dziedzictwem Majów i Azteków, z kulturą narodową, bogatą, pikantną kuchnią o smaku guacamole, enchiladas i chili con carne. Swoimi obserwacjami z wycieczki do Meksyku podzieli się Paweł Błasiak. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: 577 470 040.

WTOREK

Litera Równości

28 listopada, godz. 17:00

Biblioteka Otwarta, ul. Narutowicza 8/10

Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książek Queerowych goście porozmawiają o publikacji „Wszystkiego, co najlepsze”, której autorem jest Mason Deaver.

ŚRODA

Wokół zbrodni. Fakty i fikcji

29 listopada, godz. 18:00

Mediateka Memo, ul. Moniuszki 5

Spotkanie z cyklu „Wokół zbrodni. Fakty i fikcje”. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób gromadzone są dowody na popełnienie zbrodni oraz jak nauki biologiczno-chemiczne znajdują zastosowanie w kryminalistyce. Opowie o tym podinsp. w st. spocz. mgr Marek Bogusz, były ekspert badań biologicznych i biegły sądowy. Wstęp wolny. 

CZWARTEK

Spotkanie z Feliksem Falkiem

30 listopada, godz. 18:00

Biblioteka Wolność, pl. Wolności 4

Spotkanie z Feliksem Falkiem, reżyserem filmowym i teatralnym, autorem książek, scenariuszy filmowych, sztuk scenicznych, telewizyjnych i słuchowisk radiowych, współtwórcą osławionego dzieła Kina Moralnego Niepokoju – „Wodzireja”, oraz nagrodzonego Złotymi Lwami w Gdyni „Komornika”. Wstęp wolny.

PIĄTEK

Warsztaty twórczego pisania dla dzieci i młodzieży

1 grudnia, godz. 17:00

filia nr 66, ul. Natalii 4

Uczestnicy poznają rozmaite metody pracy z tekstem oraz sposoby na przezwyciężanie blokad twórczych. 

SOBOTA

Pogadajmy o ciele

2 grudnia, godz. 11:00

Biblioteka Tuvim, ul. Tuwima 46

Czy to ważne, żeby rodzice rozmawiali z dziećmi o ciele? W jaki sposób to robić, jakim językiem się posługiwać? Jak ciało może nam i naszym dzieciom pomóc radzić sobie z emocjami? Czy właściwe mówienie o nim przez rodziców może być profilaktyką przed wykorzystaniem seksualnym dzieci? Jak nauczyć dzieci szanowania granic ich ciała?

Na te pytania postara się odpowiedzieć gościni Ola Romanowska, psycholożka pracująca z kobietami w okresie okołoporodowym i rodzicami małych dzieci. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: 574 410 063.

ZOBACZ TAKŻE