Biblioteka Miejska w Łodzi. Warsztaty z ciałopozytywności i spotkanie podróżnicze to dopiero początek!

Sprawdź, co na nadchodzący tydzień (15-21 stycznia) zaplanowały filie Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Warsztaty z ciałopozytywności i spotkanie podróżnicze to dopiero początek!

Biblioteka Miejska w Łodzi
Biblioteka Miejska w Łodzi. Warsztaty z ciałopozytywności i spotkanie podróżnicze to dopiero początek!

PONIEDZIAŁEK

O ciałopozytywności

15 stycznia, godz. 17:00

filia nr 16, ul. Motylowa 13

Warsztaty o ciałopozytywności z Anną Jurek z Fundacji Spunk. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli skonfrontować się z własnymi kompleksami dotyczącymi cielesności oraz znaleźć sposoby na radzenie sobie z krzywdzącymi stereotypami. Warsztaty mają na celu wzmocnienie poczucia samoakceptacji. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: 571 553 016.

WTOREK

Drzewko życzeń dla babci i dziadka

16 stycznia, godz. 17:00

Biblioteka Kostka, ul. Kostki-Napierskiego 4

Przygotowania do Dnia Babci i Dnia Dziadka – warsztaty, podczas których uczestnicy zrobią drzewko życzeń dla dziadków. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: 571 553 026.

ŚRODA

Spotkanie podróżnicze

17 stycznia, godz. 17:00

Biblioteka Odyseja, ul. Wschodnia 42

„Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski” – kolejna relacja z podróży po Polsce. Podczas spotkania uczestnicy poznają trudną historię ludności tego regionu oraz zobaczą ważne miejsca związane z jego kulturą. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: 577 470 040.

CZWARTEK

Fakty i mity o pijawkach

18 stycznia, godz. 17:00

Biblioteka Traf, ul. Cieszkowskiego 11A

Drugie spotkanie z cyklu „PorozmawiajMY o zdrowiu”, podczas którego uczestnicy  posłuchają o faktach i mitach dotyczących pijawek. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: 571 553 071.

Jak rozmawiać o Palestynie? 

18 stycznia, godz. 17:00

Biblioteka Wolność, pl. Wolności 4

Spotkanie wokół książki „Dzieci getta. Mam na imię Adam” Iljasa Churiego. Eskalacja oblężenia Strefy Gazy budzi gorące emocje i spory. Problemem wydaje się już sam język, którego używa się do opisu toczących się tam wydarzeń. – Proponujemy, by zastanowić się nad tym, w jaki sposób buduje się narrację na temat palestyńskiej i izraelskiej historii oraz pamięci o przeszłości – zapowiadają organizatorzy. – Punktem wyjścia do dyskusji będzie wydana w Polsce w 2021 r. powieść libańskiego pisarza Iljasa Churiego. Wstęp wolny. 

PIĄTEK

Przestępczość zorganizowana w Ameryce Łacińskiej 

19 stycznia, godz. 18:00

Mediateka Memo, ul. Moniuszki 5

Spotkanie z prof. Piotrem Chomczyńskim, na którym poruszane będą zagadnienia, takie jak przestępczość zorganizowana w Ameryce Łacińskiej oraz wyzwania związane z prowadzeniem badań socjologicznych w tym zakresie. Omówione zostaną kwestie związane z rekrutacją młodych ludzi do karteli narkotykowych, sposób działania dużych organizacji przestępczych, jak również problem prowadzenia badań terenowych w warunkach wolnościowych i izolowanych.

ZOBACZ TAKŻE